více >>

Expediční kamera nabídne i hmyzí gastronomii

Akce již skončila

Expediční kamera nabídne i hmyzí gastronomii

Milovníci dobrodružství a objevování se mohou v polovině března opět těšit na přehlídku cestovatelských a outdoorových filmů Expediční kamera. Ta se letos v zábřežském kině Retro uskuteční v sobotu 16. března a nabídne nadmíru bohatý program.

A jaké filmy diváci v Zábřehu uvidí? Český snímek Matsés zachycující expedici do nitra peruánské džungle, mrazivý příběh horolezce zraněného těsně pod vrcholem vysněné hory v pohoří Kašmír, novozélandské adrenalinové putování na horských kolech, medailonek americké handicapované lezkyně ve snímku Stupmed a také Kroky na hraně neboli běžeckou výpravu slovenských ultraběžců po stopách židovské historie.

Kromě pěti soutěžních snímků „expedička“ uvede rovněž dokument postřelmovských horolezců Zdeňka a Jakuba Mikulových o jejich cestě na šestitisícové vrcholy v oblasti bolívijského města La Paz. Festivalový program zpestří také komentovaná kuchařská show spojená s degustací hmyzích specialit. „Hmyzí gastronomii do Zábřehu přijede propagovat Milan Václavík, jeden z nejzkušenějších hmyzích kuchařů u nás. Hmyz bude připravovat přímo před zraky návštěvníků,“ přiblížil pořadatel Zdeněk David. Doprovodný program festivalu nabídne i „bosochodník“, tedy improvizovanou zážitkovou stezku pro bosé nohy.

Nejlepší festivalový film vyberou sami diváci prostřednictvím anketních lístků, jež budou na závěr slosovány. Podrobné informace o festivalu i připravovaných filmech lze nalézt na webových stránkách kulturak.info nebo expedicnikamera.cz.

16. 3.  (14:00–21:00)
Zábřeh na Moravě, Zábřeh
SDÍLEJ:

AKCE V OKOLÍ