Na rejchartickou louku se snesou noví andělé

Akce již skončila

Na rejchartickou louku se snesou noví andělé

Rejchartice - Andělé coby ochránci a patroni jsou sjednocujícím tématem galerie pod širým nebem, jež se nachází v Rejcharticích.Čtyři andělské bytosti z celkem šestnácti letos uvolní místo novým sochám, které vytvoří čtveřice sochařů během pětidenního sympozia nazvaného Andělárium. Na  louku u rejchartického kostela se „snesou“ v pátek 20. července odpoledne, vernisáž výstavy pak proběhne o den později hodinu po poledni.

Sochařské sympozium proběhne již tradičně třetí týden v červenci. Řezbáři budou na místě pracovat od pondělí 16. července.

„Letošní sympozium bude probíhat v  komornějším duchu a  zúčastní se ho méně umělců. Jedním z důvodů je fakt, že se nám na  akci nepodařilo získat dotaci od  Olomouckého kraje,“ uvedl mluvčí projektu a  umělecký řezbář Tomáš Wurst ze spolku Artibi, který sympozia posledních šest let pořádá. Sochy zde tak budou kromě něj a místního Antonína Suchana tvořit olomoucký výtvarník Václav Lemon a řezbář Miroslav Burša z  jihomoravské Březiny.

Zajímavou iniciativu v  podobě Andělária podporuje již pátým rokem šumperská radnice darováním kmenů stromů na  výrobu soch a  finančním příspěvkem ve  výši osmdesát tisíc korun. Andělé rovněž ozvláštňují i takzvanou Andělskou stezku vedoucí ze Šumperka po modré značce přes Čarovný les a Tulinku do rejchartického údolí. (lid)

od  16. 7.  (10:00)
do  22. 7.  (17:00)
Rejchartice
SDÍLEJ:

AKCE V OKOLÍ

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT