více >>

Pašije – příběh posledních dní Ježíše Krista

Akce již skončila

Pašije – příběh posledních dní Ježíše Krista          

Mimořádně zajímavý hudební projekt nabídne zábřežský kulturní dům ve spolupráci s městem a křesťanskými církvemi v Zábřehu ve středu 17. dubna. Projekt Pašije navazuje na staletou tradici pašijových her u nás a muzikálovou formou zpracovává příběh posledních dnů Ježíše Krista a posléze i jeho vzkříšení.

„Příběh Ježíše je fascinující. Ovlivnil miliony lidí na celém světě, byl inspirací pro nespočet umělců,“ říká autorka písní a hlavní organizátorka projektu Jarmila Beková. „Vždy mě zajímalo, co prožívali lidé, kteří byli součástí toho velkého příběhu – jeho matka, učedníci a další. V minulých patnácti letech vznikaly písně, jimiž jsem se jejich emoce snažila vyjádřit,“ dodala olomoucká pedagožka. Na zábřežském představení se bude podílet několik desítek účinkujících. Celý velikonoční příběh je složený ze třinácti písní, přičemž sólové zpěváky doprovodí živá rocková kapela, komorní orchestr a v některých partech i velký pěvecký sbor. Atmosféru umocní recitace propojující jednotlivé scény a vizuální efekty.

Vstupenky na netradiční hudební pásmo o smyslu Velikonoc nabízí za příznivou cenu prodejní místa Zábřežské kulturní. Více informací na www.kulturak.info.

17. 4.  (19:00–21:00)
Zábřeh
SDÍLEJ:

AKCE V OKOLÍ