Předpremiéra filmu: Věčně tvá nevěrná | Kino Pohoda Jeseník

Akce již skončila

---------- Jesenické kino zažije předpremiéru filmové novinky ----------
Nová česká romantická komedie "Věčně tvá nevěrná" režiséra Milana Cieslara se dočká uvedení do tuzemských kin ve čtvrtek 22. února. Návštěvníci jesenického Kina Pohoda ji však uvidí téměř o týden dříve – a navíc budou moci po premiéře rozprávět s tvůrci i herci. Slavnostní předpremiéra filmu proběhne v jesenickém Kině Pohoda v pátek 16. února 2018.
Nestává se často, aby se v Jeseníku promítal nějaký film ještě před tím, než se dostane do celonárodní distribuce. Za poslední dekádu se snad jednalo pouze o předpremiéru snímku "Alois Nebel" režiséra Tomáše Luňáka, kterou se navzdory vazbám předlohy i tvůrců na region podařilo vybojovat až v internetovém hlasování. Stálo to tehdy za to? Rozhodně. Slavnostní punc bude mít i předpremiéra nové české romantické komedie "Věčně tvá nevěrná", kterou podle scénáře Jana Míky natočil režisér Milan Cieslar. Cieslarova režijní kariéra se rozprostírá napříč třemi posledními dekádami a třebaže byla většina jeho produkce zpočátku televizní, dnes se již adaptoval plně jako tvůrce celovečerních filmů. Kritické uznání mu přinesl například snímek Der Lebensborn – Pramen života na motivy knihy Vladimíra Körnera, jenž mu vynesl také nominaci na Českého lva za nejlepší scénář. O roku 2010 je možné jeho filmy vídat pravidelně na plátnech tuzemských kin - ,mnozí si jistě vzpomenou na pohádku Dešťová víla, komedii Láska je láska, drama z koncentačního tábora Colette nebo dosud poslední taškařici z prostředí lyžařského střediska Špindl. O čem má být nejnovější počin, zatím může referovat málokdo, podívejme se tedy, co o komedii "Věčně tvá nevěrná" říká distributor: "Josef a Miluška jsou manželé už snad celou věčnost. Miluška učí aerobik a svého manžela i dospívající dceru neúnavně zahrnuje péčí. Josef svou ženu miluje, ale má slabost i pro mladší a krásnější ženy. Jejich manželství, spolu s Josefovým krachujícím nakladatelstvím, se pomalu řítí do záhuby. Na záchranu přijíždí teta Marta, která má šílený plán jak krachující manželství i nakladatelství Josefa zachránit. Jako zkušená psycholožka, pracující v manželské poradně, naordinuje manželům nevěru - musejí se přistihnout in flagranti. Bláznivá hra může začít."
V hlavních rolích filmu se objeví kupříkladu Vilma Cibulková, Saša Rašilov nejml., Jiří Lábus, Lenka Vlasáková, Pavel Kříž, Sára Sandreva nebo Filip Blažek. S částí z ních bude možno se po slavnostní předpremiéře potkat osobně – účast prozatím přislibili jak Milan Cieslar a herečky Andrea Hoffmannová, Sára Sandeva či Lenka Vlasáková, tak švýcarský hudební skladatel Alex Tschallener, jenž se postaral o hudební doprovod filmu. Moderovat besedu bude zkušený speaker Milan Uhl. Pozitivní zprávou je, že předepremiéra není dražším špásem, než jakákoli jiná projekce v Kině Pohoda. Vstupenky lze zakoupit za cenu 130 Kč v rezervačním systému MKZ Jeseník a zbývá jich ještě dostatek. Jediná malá změna – projekce začíná v 18 hodin. Pokud je vám žánr romantických komedií nebo český film obecně trochu bližší, naskýtá se vám vzácná šance předběhnout zbytek republiky.
Pořádají MKZ Jeseník - Kultura v Jeseníku - www.mkzjes.cz

16. 2.  (18:00–21:00)
Dittersdorfova 599/2, Jeseník
SDÍLEJ:

AKCE V OKOLÍ

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT