více >>

Šumperský hafan 2018

Akce již skončila

Máte doma překrásného psa, líbeznou fenku nebo roztomilé štěně? Soutěžíte rádi? Jste kreativní a máte smysl pro humor? Běháte rádi přes překážky a sportujete se svým čtyřnohým parťákem? Pak je Šumperský hafan právě tou akcí, na které nesmíte chybět.

Něco z historie:
Tradice Šumperského hafana, což je soutěžní klání psů všech ras a velikostí, s PP i bez PP, sahá až do roku 2006, kdy byla poprvé pořádána tato oblíbená psí soutěž, tehdy pod patronací Spolku pro ochranu zvířat, na kynologickém cvičišti na Nových Domkách. Na tuto ojedinělou akci navázalo v roce 2008 Vlastivědné muzeum v Šumperku, které se stalo spolupořadatelem akce, a soutěž se od té doby odehrává v centru Šumperka, na nádvoří Pavlínina dvora. V neděli 27. května 2018 oslaví Šumperský hafan své první kulaté jubileum, letošní ročník bude již desátý. Slavit budeme samozřejmě opět na nádvoří Pavlínina dvora v Šumperku.

Rok 2018:
Základní body programu zůstávají stejné jako loni. Tradičně proběhne soutěž o titul Šumperský hafan 2018, chybět nebude ani juniorhandling, tedy psí výstava pro děti, maškarní přehlídka a pro ty zdatnější pejsky a pánečky i překážková dráha. Další program budeme postupně doplňovat a budeme moc rádi, pokud nám pošlete své nápady a náměty.

27. 5.  (12:30–19:00)
Hlavní třída 22, Sumperk
SDÍLEJ:

AKCE V OKOLÍ