více >>

V Šumperku přivítáme Ráchel Skleničkovou

Akce již skončila

V Šumperku přivítáme Ráchel Skleničkovou


Ráchel Skleničková, úžasná nevidomá klavíristka, vystoupí ve středu 12. června od 17 hodin v kostele Zvěstování Panny Marie v Šumperku. Ráchel patří k těm lidem, kteří dokázali hudbou nahradit leccos z toho, co jim odepřela ztráta zraku – narodila se totiž jako zcela nevidomá. Je příkladem osobnosti, kde se mimořádné nadání mísí s houževnatostí a pílí, a hovoří se o ní jako o zázračném talentu.

Je absolventkou Konzervatoře Jana Deyla v oboru klavír, má za sebou již celou řadu hudebních úspěchů - vystupuje na interpretačních soutěžích doma i v zahraničí. Skladby studuje ze speciálních přepisů do Braillova písma hmatem, jednotlivé pasáže se tedy musí učit rovnou zpaměti. Mluví několika světovými jazyky, včetně finštiny. Je studentkou HAMU a vystoupila jako host s Pražskou filharmonií pod taktovkou dirigenta Jakuba Kleckera.

Koncert, který probíhá v  rámci 25. ročníku festivalu Dny umění nevidomých na Moravě, připravuje šumperská odbočka Sjednocené organizace nevidomých a slabozrakých ve spolupráci s městem Šumperk a Olomouckým krajem.

12. 6.  (17:00–18:00)
Šumperk
SDÍLEJ:

AKCE V OKOLÍ