Předchozí
1 z 12
Další

Hlasujte v anketě: Co u vás rozhodne volby?

Co u vás rozhodne volby 2022Co u vás rozhodne volby 2022Zdroj: Deník

Pavla Čermáková, speciální pedagog, Šumperk

Pavla ČermákováPavla ČermákováZdroj: Deník/ RedakcePodle mého názoru bude jedním z důležitých témat voleb do šumperského zastupitelstva bydlení, roli ale může hrát i problematika ekologie.

Tomáš John, strojvedoucí, Zábřeh

Tomáš JohnTomáš JohnZdroj: Deník/ RedakceTéma Wanemi už v Zábřehu nerezonuje, možná parkování, to je ve městě problém. Spíše si ale myslím, že lidé budou na podzim řešit drahé energie.

Martin Titzl, elektromontér, Zábřeh

Martin TitzlMartin TitzlZdroj: Deník/ RedakceRozhodující bude, kdo zapracuje na řešení problémů různých individuí, která se potulují po Zábřehu. Po městě chodí enormní množství bezdomovců, drogově závislých a pochybných existencí. Myslím, že rozhodující téma bude bezpečnost obyvatelstva.

Bohumil Tesař, důchodce, Šumperk

Bohumil TesařBohumil TesařZdroj: Deník/ RedakceAsi nejvíc bude záležet na tom, jak se strany postaví k řešení přistěhovalectví Ukrajinců, k záležitostem dostupnosti bytů pro naše lidi. Podle mě je favoritem ANO.

Hana Kubová, sociální pracovník, Šumperk

Hana KubováHana KubováZdroj: Deník/ RedakceRozhodující bude asi osobní znalost kandidujících. Koho lidé znají, ten bude ve výhodě. Záležet bude také na tom, zda člověk kandiduje opakovaně nebo zda to bude nový člověk. Velká témata nevidím.

Petr Možný, důchodce, Šumperk

Petr MožnýPetr MožnýZdroj: Deník/ RedakceRozhodovat budou především investice. Plánuje se výstavba na Šumavské ulici, stavět se má i na ulici Bratrušovské na místě zahrádkářské kolonie. Někteří jsou pro, jiní proti. Myslím, že toto je téma.

Eleni Akritidu, provozovatelka kavárny, Jeseník

Eleni AkritiduEleni AkritiduZdroj: Deník/ RedakceV našem kraji, který je od všeho daleko a odříznutý, jsou témata stále se opakující: práce, dostupná zdravotní péče a dostupné bydlení. Máme tu sportovce, seniory, mladé rodiny, nezaměstnané, neziskový sektor, mladé lidi, podnikatele a živnostníky. A každý z těchto voličů má své osobní téma, se kterým se k volební urně vydá. Osobně bych byla moc ráda, kdyby tématy, které pomáhají vyhrát volby, byly laskavost, ohleduplnost, nenabubřelost a klimatická změna a její řešení.

Hana Holcnerová, Jeseník, důchodce

Hana HolcnerováHana HolcnerováZdroj: Deník/ RedakceObávám se, že tentokrát se ve volbách více než kdy jindy promítne celostátní politika. Lidé budou chtít odpovědi i na problematiku, kterou město samo řešit nedokáže. Sociální situace, energie, válka na Ukrajině. Město je spravováno dobře, doufám, že současná koalice nápor populismu ustojí.

Kateřina Píšková, učitelka, Šumperk

Kateřina PíškováKateřina PíškováZdroj: Deník/ RedakcePodpora rodin, aby mladí měli takové zázemí, aby mohli kvalitně vychovávat a vzdělávat své děti.

František Friedl, výrobní inženýr, Zábřeh

František FriedlFrantišek FriedlZdroj: Deník/ RedakceMyslím, že komunální volby dopadnou podobně jako posledně. Hodně lidí je s fungování města spokojeno. S čím ale spokojeni nejsou, je fungování úřadu. Někteří úředníci si hrají na vlastním písečku.

Marcel Šos, čokolateliér, Jeseník

Marcel ŠosMarcel ŠosZdroj: Deník/ RedakceLidé se rozhodují emocemi, ne rozumem. Komunální volby rozhodnou nesplnitelné vzdušné zámky. Vyhrát může ten, kdo přijde s největší emocí a zblbne lidi.