V Šumperku bude kandidovat ANO 2011 a nezávislí, Česká pirátská strana, KSČM, Nezávislá volba, ODS, Rozumní, Sdružení Pro-region a Nezávislí, SPD, Šumperáci, uskupení Srdcem pro Šumperk – KDU-ČSL a nezávislí. Společnou kandidátku utvořili sociální demokraté, Zelení a nezávislé osobnosti. Oproti minulým volbám bylo podáno o čtyři kandidátky méně.

V Zábřehu je počet kandidátek stejný. Do voleb půjdou ODS, Nezávislá volba, ANO 2011 a nezávislí, KDU-ČSL, SPD, Starostové, Piráti a Nezávislí Zábřeh a uskupení Levice pro Zábřeh složené z ČSSD, KSČM a nezávislých kandidátů. Jako nezávislá kandidátka se o hlasy Zábřežanů bude ucházet Jitka Idesová.

Šumperský a jesenický deník zpracoval kompletní seznam kandidátek ze Šumperska a Jesenicka. Kandidátky jsou řazeny podle příslušnosti obcí k jednotlivým registračním úřadům. Z menších obcí se počtem kandidátek vymyká Rohle. V šestisethlavé obci jich místní podali jedenáct. Pokud by stejný zájem o věci veřejné projevili například Šumperané, ve městě by vzniklo neuvěřitelných 470 formací.

Jaká uskupení v obcích a městech kandidují

Zábřežsko:

Bohuslavice: Sdružení nezávislých kandidátů I.; Sdružení nezávislých kandidátů II.

Brníčko: Pro Brníčko a Strupšín I.; Pro Brníčko a Strupšín II.

Drozdov:KDU-ČSL

Dubicko: KDU – ČSL; Nezávislí pro Dubicko; SNK – KLID; Moravané

Horní Studénky: Nezávislí; KDU – ČSL; David Rýznar; Miroslav Fait

Hoštejn: KDU – ČSL; Sdružení nezávislých kandidátů obce Hoštejn; HOŠTEJN PRO VŠECHNY

Hrabová: Sdružení nezávislých kandidátů I; Hrabová pro občany; Hrabová pro všechny

Hynčina: Sdružení nezávislých kandidátů obce Hynčina, Křižanov a Dlouhá Ves

Jestřebí: KDU – ČSL; JESTŘEBÍ KRÁSNĚJŠÍ; Sdružení nezávislých kandidátů obce Jestřebí a Pobučí

Kamenná: Sdružení nezávislých kandidátů pro lepší budoucnost obec Kamenná; Pro další rozvoj; Hlas pro obec Kamenná; Hlas obce Kamenná

Kolšov: KOLŠOVANÉ I.; KOLŠOVANÉ II.; KDU – ČSL; Nestraníci

Kosov: STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ

Lesnice: „SPORTOVCI – RODÁCI“; Naše Lesnice

Leština: Sdružení nezávislých kandidátů pro Leštinu; KDU – ČSL

Lukavice: SPOLEČNĚ PRO LUKAVICI, VLACHOV, SLAVOŇOV; Sdružení nezávislých kandidátů tří obcí

Nemile: PRO OBEC NEMILI; S VÁMI A SLUŠNĚ; PRO OBČANY; ZA ROZVOJ OBCE

Postřelmov: Volba Pro Postřelmov; KDU – ČSL; Nestraníci; KSČM; Svoboda a přímá demokracie (SPD)

Postřelmůvek: Sdružení nezávislých kandidátů pro Postřelmůvek; Pro naši obec

Rájec: SDRUŽENÍ NEZÁVISLÝCH KANDIDÁTŮ ZA LEPŠÍ RÁJEC A POLITICKÉ HNUTÍ STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ; Sdružení nezávislých kandidátů Hasiči Rájec; KDU – ČSL

Rohle: Sdružení nezávislých kandidátů – Za rozvoj obce Rohle; ZA NAŠI VESNICI; Sdružení nezávislých kandidátů a hnutí Starostové a nezávislí; Sdružení nezávislých kandidátů – Pro obec; Sdružení nezávislých kandidátů - Pro klidnou a spořádanou obec; Sdružení nezávislých kandidátů – Mladí pro Rohli; Za spokojený život v Rohli i jejich místních částech Janoslavice a Nedvězí; PRO ZMĚNU ROHLE 1; PRO ZMĚNU ROHLE 2; PRO ZMĚNU ROHLE 3; HASIČI

Rovensko: Nestraníci; Sdružení nezávislých kandidátů obce Svébohov: Občané Svébohova; Sdružení nezávislých hasičů a myslivců; PATRIOTI Svébohov

Štíty: ODS; KSČM; Nestraníci pro Štítecko; KDU – ČSL; Svoboda a přímá demokracie (SPD)

Vyšehoří: Bc. Ilona Vařeková, Dis.; Marek Král; Hana Hladilová; Petr Gibiec; Marek Pour; František Kolčava; Lukáš Čepa

Zábřeh: ODS; NEZÁVISLÁ VOLBA; ANO 2011 a nezávislí; Levice pro Zábřeh; KDU – ČSL; STAROSTOVÉ, PIRÁTI A NEZÁVISLÍ ZÁBŘEH; Svoboda a přímá demokracie (SPD); Jitka Idesová

Zborov: NEZÁVISLÍ PRO ZBOROV; Sdružení nezávislých kandidátů I.

Zvole: NEZÁVISLÍ ZVOLE; Nezávislí; KDU – ČSL

Šumpersko:

Bludov: ANO 2011 a NEZÁVISLÍ; KDU-ČSL; NEZÁVISLÁ VOLBA; Občanská demokratická strana; STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ

Bohdíkov: BOHDÍKOV SOBĚ; Bohdíkovská nezávislá; NEZÁVISLÁ VOLBA; PRO OBČANY

Bohutín: PRO VZÁJEMNÉ POROZUMĚNÍ A ROZVOJ

Bratrušov: „Divadlo Bratrušov“; „Hasiči Bratrušov“; „Sdružení nezávilsých kandidátů Bratrušov“; „Sokol Bratrušov“; Nový Bratrušov; Pátrači; Patrioti

Bušín: Bušín - Hartíkov

Dlouhomilov: Sdružení nezávislých kandidátů 1; Sdružení nezávislých kandidátů 2

Dolní Studénky: KDU-ČSL; Sdružení nezávislých kandidátů - za další rozvoj obce; Společenské organizace; STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ; Svoboda a přímá demokracie; Svobodní; Za prosperitu obce

Hraběšice: HRABĚŠICE SPOLEČNĚ; Krásné Hraběšice

Hrabišín: NEZÁVISLÍ - PRO BUDOUCNOST OBCE HRABIŠÍN; EZÁVISLÍ PRO HRABIŠÍN

Chromeč: KDU-ČSL; Občané pro Chromeč

Jakubovice: SDRUŽENÍ NEZÁVISLÝCH KANDIDÁTŮ JAKUBOVICE

Janoušov: Janoušov 2022; Občanská demokratická strana

Libina: Česká strana sociálně demokratická; Komunistická strana Čech a Moravy; LIBIŇÁCI; Občanská demokratická strana; PRO LIBINU; STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ; STRANA OBECNÍ PROSPERITY

Loučná nad Desnou: Loučná - místo pro život; Loučná spolu a srdcem (sdružení nezávislých kandidátů); SPOLEČNĚ pro Loučnou

Nový Malín: KDU-ČSL; Nestraníci; NEZÁVISLÁ VOLBA; Perspektiva pro Nový Malín; Společně pro Malín

Olšany: KDU-ČSL; Nestraníci; Nezávislá volba Olšany a Klášterec; Sdružení přátel Olšan a Klášterce

Oskava: PŘÁTELÉ OSKAVY

Petrov nad Desnou: ANO 2011; Česká strana sociálně demokratická; HASIČI PRO PETROV; PRO PETROV; SPOLEČNĚ POKRAČOVAT; SPOLEČNĚ PRO PETROV; VIZE PETROVA

Písařov: KDU-ČSL; SDRUŽENÍ NEZÁVISLÝCH KANDIDÁTŮ

Rapotín: ANO 2011; Koalice politického hnutí Nestraníci a politické strany KDU-ČSL; Komunistická strana Čech a Moravy; Občané pro Rapotín; RAPOTÍN SRDCEM; Společně pro Rapotín; Svobodní

Rejchartice: Rejchartice sobě

Ruda nad Moravou: Komunistická strana Čech a Moravy; NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI; NEZÁVISLÍ PRO OBEC 2014; Sdružení nezávislých kandidátů

Sobotín: BUDOUCNOST PRO SOBOTÍN S PODPOROU STAROSTŮ A NEZÁVISLÝCH; Nová generace - Pro Sobotín; OBČANÉ OBČANŮM; Obec patří občanům; Svoboda a přímá demokracie (SPD); Za udržení rozkvětu Sobotína; ŽENY SOBOTÍNA

Sudkov: „Nezávislí kandidáti Sudkova“; „Za Sudkov krásnější“; Komunistická strana Čech a Moravy; Naděje – sdružení nezávislých kandidátů; Občanská demokratická strana

Šumperk: ANO 2011 a nezávislí; Česká pirátská strana; Komunistická strana Čech a Moravy; NEZÁVISLÁ VOLBA; Občanská demokratická strana; ROZUMNÍ; Sdružení PRO-REGION a NEZÁVISLÍ; Sociální demokraté, Zelení a nezávislé osobnosti; Srdcem PRO ŠUMPERK - KDU-ČSL a nezávislí; Svoboda a přímá demokracie (SPD); ŠUMPERÁCI (STAN A TOP 09)

Velké Losiny: Česká strana sociálně demokratická; KDU-ČSL; Komunistická strana Čech a Moravy; Nezávislí pro Velké Losiny; Občané obci, obec občanům; STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ

Vernířovice: „Vernířovice“ – náš domov; Klidné Vernířovice; Spolek pěstitelů a chovatelů Vernířovice; Ženy Vernířovice

Vikýřovice: „Patrioti PRO Vikýřovice“; „Za jednotu občanů“; Jsme tu pro Vás; Pro občany a prosperitu obce; SPOLU pro Vikýřovice

Mohelnicko:

Klopina: Sdružení nezávislých kandidátů; Sdružení nezávislých kandidátů Klopina

Krchleby: Sdružení nezávislých kandidátů pro obec Krchleby

Líšnice: Sdružení nezávislých občanů Líšnice – Vyšehorky; Pro občany; Občané pro Líšnici a Vyšehorky

Loštice: Společně pro Loštice Žádlovice a Vlčice; Nezávislí – úcta k občanovi a Lošticím; Občané pro Loštice; Společná šance; KDU-ČSL; Fair play

Maletín: Sdružení nezávislých kandidátů obce Maletín; Strana zelených, KSČM; Sdružení fotbalistů obce Maletín

Mírov: Mírov pro dobrý život; Lidé lidem; Pro Mírov III

Mohelnice: ODS; Společně pro město; KSČM; ANO 2011 a nezávislí; Mohelnická demokracie; ČSSD; Za naši Mohelnici a přidružené obce; KDU-ČSL

Moravičany: Pro Moravičany, Doubravici a Mitrovice; KDU-ČSL; Nezávislí Moravičany

Palonín: Přátelé Palonína

Pavlov: Nezávislí pro Pavlov

Police: Pro rodinu; Pro obec Police

Stavenice: Sdružení nezávislých kandidátů 2

Třeština: Nezávislí pro Třeštinu; Za rozvoj Třeštiny

Úsov: Občané pro Úsov a Bezděkov; Nezávislí občané Úsova a Bezděkova; Sdružení nestraníků pro Úsov; Komunistická strana Čech a Moravy

Hanušovicko:

Branná: KDU-ČSL; Sdružení nezávislých kandidátů Branná I; Sdružení nezávislých kandidátů Branná II; SNK Branná.

Hanušovice: Generace Y; Hanušovičtí nezávislí; KDU-ČSL; Nezávislá volba; Správná volba 2022.

Jindřichov: Jindřichov-nezávislí; Nezávislí Jindřichov 2022; Starostové a nezávislí

Kopřivná: Kopřivná 22; Starostové a nezávislí

Malá Morava: Nestraníci a KDU-ČSL; Pro prosperující Malou Moravu; SNK

Staré Město: ANO 2011; Nový směr; Společně; Staroměšťáci; Volba 2022; Za Staré Město prosperující

Šléglov: KDU-ČSL

Vikantice: Sdružení nezávislých kandidátů za rozvoj obce Vikantice

Jesenicko:

Bělá pod Pradědem: Sdružení nezávislých kandidátů – Bělá s budoucností; Za rozvoj a prosperitu obce; ODS; Sdružení nezávislých kandidátů 2022

Česká Ves: Naše obec; KDU-ČSL; Českovesáci

Hradec-Nová Ves: Nezávislí; Za spokojené občany Hradce-Nové Vsi; Nezávislí Hradec-Nová Ves 2022

Jeseník: Nezávislí-Jeseník; Hnutí ANO a ČSSD; Jeseničtí 2022; Jeseník srdcem; Pro Jeseník; Společně

Lipová-lázně: Změna pro Lipovou; Změna; Pod Šerákem; ODS; Lipovská iniciativa; KSČM; Nezávislí kandidáti pro Lipovou 1; Naše Lipová

Ostružná: Starostové a nezávislí; Sdružení nezávislých kandidátů; Pro Ostružnou

Písečná: Za spokojené občany, Sdružená nezávislých kandidátů Studený Zejf a Chebzí

Supíkovice: Starostové a osobnosti pro Moravu; SNK občanů Supíkovic; Nezávislí; Kandidátka občanů Supíkovic; ANO 2011

Velké Kunětice: Sdružení nezávislých pro obec krásnější; Pro všechny

Javornicko:

Bernartice: ČSSD; Hasiči Bernartice; KDU-ČSL; ODS; Sdružení pro obec; Sdružení spokojených občanů

Bílá Voda: Sdružení nezávislých kandidátů Bílá Voda

Černá Voda: Hasiči za obec; Sdružení nezávislých kandidátů Černá Voda

Javorník: ANO 2011; ČSSD; Javorník, náš domov; Občané pro město; ODS; Pro občany Javornicka; SNK Evropští demokraté

Kobylá nad Vidnavkou: Budoucnost naší obce; KDU-ČSL; Kobylá – obec pro všechny, Naše obec; Nová volba pro Kobylou; Spokojená obec

Skorošice: KDU-ČSL; KSČM; Pro krásnou obec

Stará Červená Voda: Nezávislí – Stará Červená Voda; Sdružení nezávislých kandidátů pro rozvoj obce; Stará Červená Voda – Náš domov; Tady jsme doma; Za naši obec

Uhelná: Pro Uhelnou; Pro živou obec; Sdružení nezávislých kandidátů obce Uhelná

Vápenná: Hasiči Vápenná 2022; KDU-ČSL; KSČM; Nová volba pro Vápennou 2022; Pro Vápennou společně; SNK Vápenná 2022; TOP 09

Velká Kraš: Kraš 2022; Krašáci pro Kraš; Malé hnutí z Velké Kraše; Pro Kraš; Společně

Vidnava: ČSSD; Volba pro Vidnavu; Ženy pro Vidnavu

Vlčice: Občané Vlčic; Za rozvoj obce Vlčice

Žulová: Hasiči Žulová; KSČM; Pro občany; Za prosperitu, rozvoj města a spokojenost občanů; Žulová – město pro všechny

Zlatohorsko:

Mikulovice: ČSSD; KSČM; Nezávislí; KDU-ČSL; Sdružení naše obec; STAN

Zlaté Hory: Za Zlatohorsko, STAN; Zlaté Hory – Náš domov; Za spravedlivější Zlaté Hory; ČSSD, Společně pro změnu – SPZ 2022; KSČM; KDU-ČSL; Nezávislí 2022