„Přijďte zažít pohodový večer a zavzpomínat na dobu, kdy ještě měly písničky krásné melodie. Petr Spálený za doprovodu skupiny Apollo uvede řadu svých hitů včetně písní Plakalo bejby, Dáma při těle, Obyčejný muž, Až mě andělé, Trápím se trápím a další songy," zve na koncert dramaturg Ondřej Polák.

Petr Spálený začínal vystupovat v již koncem 50. let 20. století jakožto amatérský big-beatový hudebník. Nejprve hrál na bubny, později během vojenské základní služby i na kytaru a flétnu. Po ukončení vojny začal vystupovat v hudební skupině Hipps (Hroši) svého bratra Jana, jež byla později přejmenována na Apollobeat. Z té doby pocházejí i první hit Petra Spáleného Plakalo bejby.

Později působil i jako hudební skladatel, složil muziku pro všechna představení Divadla Jiřího Grossmanna, napsal i hudbu k televiznímu pořadu Zajíc v pytli. Zahrál si několik drobných rolí i v několika českých filmech. Vstupné na koncert je 230, 260 nebo 290 korun.

Pokud chcete získat zdarma lístky na koncert Petra Spáleného, který se uskuteční ve čtvrtek 28. února v Domě kultury v Šumperku, zapojte se do telefonické soutěže. Informace k soutěži najdete v Šumperském a jesenickém deníku, který vychází ve čtvrtek 21. února.