Uskuteční se ve dnech 1. až 5. července a zájemci se mohou přihlašovat už nyní.

Hudebního workshop má pomoci začínajícím i zkušeným hudebníkům načerpat hráčské znalosti od prvotřídních muzikantů tohoto žánru.

„Lektorskou účast přislíbili například legendární hráč na foukací harmoniku Ondřej Konrád, jeden z nejuznávanějších kytaristů české scény Marcel Flemr nebo špička mezi bluesovými a jazzovými bubeníky Martin Kopřiva,“ uvedl Ondřej Polák z Domu kultury v Šumperku.

Bluesová dílna bude založena na individuální výuce v devíti třídách. Účastníci se budou moci zdokonalit ve hře na elektrickou kytaru, akustickou a slide kytaru, baskytaru, foukací harmonika, piano, elektrické varhany, ve hře na bicí a ve zpěvu. Unikátem bude kurs hudební fotografie.

Součástí výuky bude hra v souboru a každovečerní jam session. Pětidenní program vyvrcholí absolventským koncertem. Bonusem pro účastníky je návštěva úvodního koncertu hosta a společného koncertu lektorů.

Účastnický poplatek činí pět tisíc korun včetně noclehů. Přihlašovací formulář je ke stažení na www.bluesalive.cz . Počet účastníků je omezen, v jedné třídě jich může být maximálně deset.