Show Craiga Duncana mohou slyšet každý pátek od 17 hodin posluchači Radia Wave. Během dvouhodinového pořadu hraje alternativní hudbu z celého světa. Kombinuje v něm styly jako jsou breakbeat, electro, afrobeat nebo alt–rock. Do Šumperka přijede přímo ze své únorové africké cesty.

„Craig Duncan často jezdí hrát do různých klubů, ale toto je jeho první vystoupení mimo Prahu,“ upozornil na výjimečnost šumperské produkce provozovatel klubu Suteren Lounge Jiří Giesl.

Páteční párty zahájí víkend nazvaný SOS Haiti. Jeho organizátoři se rozhodli výtěžkem série akcí podpořit zábřežskou farnost, která lidem na tomto ostrovním státě pomáhá již několik let.

V sobotu se program přesune do H–Clubu. Od 16 hodin se zde bude promítat dokument zábřežského filmaře a dokumentaristy Martina Strouhala o Haiti, který přiblíží život v této chudé karibské zemi. K vidění budou také fotografie Jiřího Látala.

Na osmnáctou hodinu je naplánován benefiční koncert šumperských kapel. Zahrají formace Genius Mess Poets, Pakia, Frustrators, Dead Pope's Company a Simple Pleasures. Vstupenka na sobotní koncertní sérii stojí sto korun.