Při jubilejním ročníku se v Jeseníkách představilo dvanáct souborů, které se sem sjely z celé České republiky, Slovenska a Polska. Pořadatelé při sestavování programu pamatovali i na mladé. Soubory nehrály pouze klasickou dechovku, ale i muzikálové, rockové a moderní melodie.

Největší hudební mumraj ovládl Priessnitzovy léčebné lázně v Jeseníku, které se staly hlavním dějištěm festivalu. Na Masarykově náměstí před jesenickou radnicí se při lidových písničkách dávaly do tance i malé děti.

Pětiletá Radka byla k nezastavení.

„Ona ráda tancuje, a to na jakoukoliv hudbu,“ usmála se na svou praneteř Eva Nitková. Na náměstí se zastavila cestou z nákupu a neodolala posedět a poslechnout si dechovku.

„Moje maminka měla tuhle hudbu ráda, ale doma si ji už neposlechnu. Kluci mají svou oblíbenou muziku,“ vysvětlila Eva Nitková.

To Anna Najvarová přivezla na náměstí svou maminku na kolečkovém křesle, aby si mohla poslechnout koncert slovenské Maguranky. „Na tento festival chodíme pravidelně. Rády si poslechneme dechovku, i když už netančíme. K tomu už nám neslouží nohy,“ řekla Anna Najvarová.

Pro ty, kdo si rádi zatancují, připravila Základní umělecká škola Jeseník, která je hlavním pořadatelem festivalu, na sobotní večer muzikantský rej. V neděli se festival rozloučil s Jeseníkem při monstrkoncertu, na kterém zahrály všechny orchestry.