Inscenace vychází z humoristické novely Oscara Wilda. Britský dramatik zasadil její děj na starobylé venkovské sídlo. To si právě koupil americký velvyslanec Hiram B. Otis a stěhuje se do něj s celou rodinou.

Původní majitel panství nového vlastníka upozorní na to, že na zámku straší duch sira Simona de Canterville, který zde před třemi sty lety zavraždil svoji  manželku. Strašidlo osvědčenými metodami děsí generace svých potomků. Jenže Američané jsou moderní lidé a na strašidla nevěří, i kdyby opravdu existovala.

Ve hře se střetávají dva odlišné životní postoje. Romantické snění a nostalgie po starých časech, typická po starou dobrou Anglii, kontrastuje s moderní, pragmatickou a cynickou Amerikou.

„Události jsou tak hrozivé, že vyvolávají strach i ve třistaletém strašidle. Nastává nutnost hrdinského činu. Americký pragmatismus naráží na britské duchovno. Starodávná kletba, vystrašený vévoda. Může něco podobného skončit jinak než svatbou?" ptá se režisér inscenace Adam Doležal.

Roli strašidla ztvární Tomáš Krejčí. Premiéra začíná v 19.30 hodin.

Kdo chce získat lístky na premiéru hry Strašidlo cantervillské, může se zapojit do soutěže Šumperského a jesenického deníku a Divadla Šumperk. Pravidla a soutěžní otázku najdete v úterý 11. prosince v tištěné verzi Šumperského a jesenického deníku v příloze Moravský sever.