„Návštěvníci se mohou těšit na komedie, takže určitě se budou určitě na všech představeních skvěle bavit," pozval na letní scénu ředitele Divadla Šumperk Matěj Kašík.

Start festivalu bude opravdu hvězdný.

Jako první se na jeviště postaví pražské divadlo Komediogaf , které naservíruje komedii Butch Cassidy a Sundance Kid s podtitulem western z Bohnic.

„Návštěvníci se mohou těšit na slavný příběh o slavných pistolnících Butchi Cassidym a Sundance Kidovi. Ty ve filmové verzi hráli Robert Redford a Paul Newman. Ty nyní skvěle zastoupí Tomáš Matonoha a Josef Polášek. Příběh se však nebude odehrávat na Divokém západě, ale v léčebně v Bohnicích," prozradil Matěj Kašík.

V pátek je na programu Commediadell´Arte v podání Spolku sešlých v čele s Pavlem Liškou a v režii Zdeňka Duška. Jde o klasický milostný příběh, v němž chamtivý Pantalone touží po krásné Isabelle, ta miluje romantického Leandra. Celým dějem provází Harlekýno, kterému sekunduje Pantalonova služebná Kolombína.

„Osobně se nejvíce těším na sobotní inscenaci, kterou nastudovali opavští herci, Ta moje Lolita. Jsem zvědavý na výkon bývalých Šumperanů Jakuba Stránského a Šárky Vykydalové," uvedl Matěj Kašík.

Tečku za festivalem udělá tradičně domácí soubor, který si zvolil úspěšnou komedii letošní sezony S tvojí dcerou ne.

Všechna představení začínají vždy devět hodin večer, v případě špatného počasí se program přestěhuje z parku do divadla. (sos)

Program festivalu Divadlo v parku

9. června – Divadlo Komediograf – Butch Cassidy a Sundance Kid

Hrají: Tomáš Matonoha, Josef Polášek, Eva Leimbergerová nebo Mariana Chmelařová

10. června – Spolek sešlých – Commedia Dell´Arte

Hrají: Pavel Liška, Marek Daniel, Tomáš Milostný, Michal Bumbálek, Gabriela Štefanová, Andrea Marečková.

11. června – Divadlo GAFA Opava – Ta moje Lolita

Hrají: Hana Grigarcziková, Michal Stalmach, Šárka Vykydalová, Kuba Stránský

12. června – Divadlo Šumperk – S tvojí dcerou ne

Hrají: Olga Kaštická, Josef Vrána j.h., Dana Růžičková, Jan Kroneisl, Karolína Hýsková, Patrik Francl, Vít Pištěcký