Ačkoli se nejstarší hudební přehlídka v regionu koná již po šestatřicáté, někteří zavedení umělci na ní vystoupí premiérově. „Posluchači na Dostavníku letos vůbec poprvé uslyší Věru Martinovou. Neměli by si nechat ujít vystoupení Poutníků, Nezmarů s Mikim Ryvolou nebo skupiny Jaret. Na vysoké úrovni hraje kapela Stonehenge z Polska. ¨

Zajímavý zážitek slibuje i vystoupení skupiny Navostro, která vystupuje ve skotských sukních. Z Nového Boru přijede skupina Zhasni, která je čerstvým držitelem ceny Krteček z festivalu Zahrada,“ vyjmenoval nejzajímavější muzikanty a kapely letošního Dostavníku jeho pořadatel Pavel Nenkovský.

Přehlídka začíná ve čtvrtek večerním vystoupením na hradě Bouzov, kde zahrají skupiny Acoustic Irish a Žalman a spol.

Páteční program začne od 16 hodin na hlavní scéně v městských sadech v Mohelnici soutěží kapel. Od 19 hodin zahraje skupina Jaret a ve 20.30 hodin si kapela Poutníci připomene koncertem čtyřicet let na pódiích.

„Poutníci na Dostavníku začínali, takže k nim máme i osobní vazbu. Pětačtyřicet let na pódiích v Mohelnici oslaví také skupina Rangers, ale u nich je to spíše shoda náhod, že zde zahrají v roce svého výročí. Vystoupení obou kapel jsou takové plánované náhody,“ odpověděl Nenkovský na otázku, zda pořadatelé skupiny pozvali speciálně u příležitosti jejich kulatin.

Sobotní program začne o půl deváté recitály. Kapela Špunt z Přerova v průběhu dopoledne pokřtí své CD Vrať mi klíč, Dobrá Poloha z Ostravy pokřtí své debutové album Jen tak. Od 9 do 12 hodin vystoupí čtveřice kapel také na náměstí Svobody.

Nejatraktivnějším bodem sobotního programu bude galapřehlídka. Od 14 do 22 hodin na hlavní scéně zahraje například Věra Martinová a kapela P.R.S.T, Nezmaři s Mikim Ryvolou, Žalman a spol. nebo skupiny Pozdní sběr a Stonehenge. Hostem večerního recitálu bude od 22 hodin brněnský Kamelot.

V neděli dopoledne se mohou posluchači těšit na koncert Pavlíny Jíšové s přáteli nebo skupin Zhasni a Rangers.

Na přehlídku každoročně zavítají nejméně dvě tisícovky věrných fanoušků. Dostavník přitom není už jen akcí „kotlíkářů“, ale cestu si na něj stále častěji nacházejí i rodiny s dětmi. „Letos stejně jako v minulém roce nabízíme hlídání dětí pod odborným dohledem v tvořivé dílně,“ řekl Nenkovský.

Pořadatelům se osvědčilo i vydání série známek se speciálním přítiskem. „Loni o ně byl velký zájem, který jsem ani nečekal. Známky budou k dispozici i letos, a to ve větším množství,“ doplnil Nenkovský.
Permanentka na celý Dostavník stojí 450 korun, jednodenní vstupenky stojí 300 nebo 400 korun. Kompletní program festivalu je zveřejněn na webu www.mohelnickydostavnik.cz.