Zahajovací představení ve čtvrtek 11. června obstará Divadelní spolek Frída z Brna. Ten naservíruje komedii Kolega Mela Gibsona, v níž září Martin Trnavský. „Diváci budou sledovat komorní příběh jednoho herce. Začíná ve chvíli, kdy je hlavní hrdina zatčen za loupežné přepadení banky a vyslýchán policií. Během necelé hodiny a půl nám povypráví svůj příběh, během něhož se dozvíme nejen o jeho pohnutém životě, ale i jak se jednou setkal v letadle z Kanady do Frankfurtu s Melem Gibsonem a to jej zasáhlo na celý život," popsal inscenaci organizátor přehlídky a ředitel Divadla Šumperk Matěj Kašík.

V pátek 12. června přijde na řadu divadlo Do Houslí Pardubice, které naservíruje mrazivá komedii Když se zhasne. „Můžete se spolehnout, že tato inscenace zcela knockoutuje vaše bránice," pozval na představení Matěj Kašík.

Hlavními postavami zápletky je manželský pár z vyšší newyorské společnosti Trevor a Nina. On je prominentní gynekolog, ona majitelka a šéfkuchařka vyhlášené italské restaurace. Jejich manželství však nelze pokládat za ideální - vlastně je to hotové peklo na zemi.

Sobotní scéna v Sadech 1. máje bude patřit Divadlu MALÉhRY z Brna. „To přiveze skvělou komedii Biostory, která popisuje setkání trojice žen. Jedna je zarputilou bio-matkou, druhá šílenou psychiatričkou a třetí podlehla ženatému duchovnímu mistrovi. Svou nejnovější inscenaci herečky Daniela Zbytovská, Barbora Seidlováaa Nikola Zbytovská pojaly s nadhledem jako reflexi na reálný svět kolem sebe," přiblížil inscenaci ředitel Kašík.

Tečku za festivalem udělá v neděli 14. června domácí herecký soubor, který zvolil skvělou komedii 1+1=3, která vypráví příběh manželské nevěry.

Začátky představení jsou vždy v 21 hodin, vstupenky na hostující soubory stojí 200 korun, na domácí 100 korun.

Program festivalu Divadlo v parkuČtvrtek 11. 6. 21:00, vstupné 200 korun
Divadelní spolek Frída, Brno
KOLEGA MELA GIBSONA
Hrají: Martin Trnavský

Pátek 12. 6., 21:00, vstupné 200 korun
Divadlo Do Houslí, Pardubice
KDYŽ SE ZHASNE
Hrají: Michaela Doleželová, Eva Borovičková j.h., Marek Příkazký a Roman Vencl

Sobota 13. 6., 21:00, vstupné 200 korun
Divadlo MALÉhRY, Brno
BIOSTORY
Hrají: Daniela Zbytovská, Barbora Seidlová, Nikola Zbytovská

Neděle 14. 6., 21:00, vstupné 100 korun
Divadlo Šumperk
1 + 1 = 3 (JEDEN A JEDNA JSOU TŘI)
Hrají: Karolína Hýsková, Lucie Šmejkalová, Milan Cimerák, Jan Kroneisl, Petr Vaněk j.h., Miroslav Jílek j.h., Vít Pištěcký