„Galerie Jiřího Jílka je nádherným prostorem. Musím přiznat, že i město Šumperk se mi velice líbí,“ chválil Jiří Ptáček.

Tvrdí, že nechce tvořit obrazy z negativních jevů. „Kolem nás je hodně zla, ale já bych nerad tvořil za pomocí těchto impulzů. Impulzy jsou všude, stačí jen je umět uvidět. Impulzem se může stát setkání s člověkem stejně jako s dosud neviděnou krajinou. Nekonečný běh přírody, noční obloha, zvuk sedmé mořské vlny než zašumí na pobřeží, hudba i báseň,“ vyjmenoval vjemy, které jej inspirují .

A jak probíhá samotný proces tvorby Jiřího Ptáčka? „Obraz mám uložený v sobě. V jakési globální představě, kdy ještě nevím přesně, jak bude vypadat, až bude dokončený. K tomu se dobírám procesem malování,“ dodal.

Co je to za Ptáčka?

Jiří Ptáček se narodil v roce 1949 v Praze. Vystudoval Střední odbornou výtvarnou školu v Praze, v roce 1970 byl přijat na Akademii výtvarných umění. Zde studoval monumentální a figurální malbu u profesora Arnošta Paderlíka. Vystavuje od roku 1978, vedle malby se věnuje veřejným realizacím, knižním ilustracím a typografii. Podílel se na realizaci animovaného filmu Salar v režii Ivana renče, který v roce 1985 získal cenu Národní galerie v Praze. V letech 1987 až 1990 působil jako profesor na AVU. Jeho práce jsou zastoupeny ve sbírkách doma i v zahraničí. Nyní žije v Českých Budějovicích.

Výstavu si mohou milovníci umění prohlédnout do 1. srpna. Galerie je otevřena každý den do 18 hodin na zazvonění v recepci Penzionu G. (sos)

#nahled|https://g.denik.cz/58/e5/ptacek_galerie_jilek_malba_201004093_denik-galerie.jpg|https://g.denik.cz/58/e5/ptacek_galerie_jilek_malba_201004093.jpg|Výstava Příběhy krajiny. Autor obrazů Jiří Ptáček (vpravo)#