Hlavní ocenění získal Petr Komínek za roli Habigera v inscenaci Zánik samoty Berhof, s touto rolí bodoval jak u vedení divadla, které suplovalo odbornou porotu, tak u studentské i divácké poroty.

Dvě ceny si ze sobotního slavnostního vyhlašování odnesla Bohdana Pavlíková za roli Mařky ve hře Sodoma Komora. Cenu studentské poroty získala Olga Kaštická, která si srdce mladých diváků získala jako učitelka Vránová ve Hvězdách na vrbě.

„Letošní sezona byla pro mě skvělá. Měla jsem možnost si zahrát spoustu zajímavých rolí,“ pochvalovala si po převzetí cen Pavlíková, která se přiznala, že však sama sebe by na hlavní cenu Miloše Movnara rozhodně netipovala.

Petr Komínek si liboval, že mu všechny poroty zachovaly přízeň. „Je to určitě povzbuzení do další sezony v Šumperku,“ dodal Komínek.

Herci se shodli, že je škoda, že se vedení Divadla Šumperk nepodařilo zajistit porotu složenou z odborníků z prestižních českých scén. „Je to škoda. I pro nás je důležité, aby renomované osobnosti posoudili naši práci a porovnali ji s jinými divadly,“ ozývalo se v řadách souboru.

Podle ředitele divadla René Sviderského dohodnutá porota odřekla, protože zůstala na festivalu ve Zlíně.

Předávání cen zpestřila i recesistická tombola, jejíž výtěžek putoval na útulek pro psy v Zábřehu.