„Věříme, že jsme na závěr sezony připravili hru, která diváky opravdu nadchne. Podobně se to podařilo loni v červnu v případě představení Bratři Karamazovi,“ řekl ředitel Zábřežské kulturní Zdeněk David.

Jakub a jeho pán je příběhem o velkém přátelství, ale také o putování nebo zradě. Děj tvoří vyprávění o milostném dovádění, intrikách a o falešném přátelství. Hra přechází z humorných do filosofických poloh, nepostrádá šarm, vtip a cizí jí nejsou ani peprné výrazy.

Hlavní role obsadili Karel Heřmánek a Jiří Bartoška. Spolu s nimi se na jevišti představí Veronika Freimanová, Dana Morávková, Kateřina Janečková, Zdeněk Žák, Josefa Carda, Martin Kubačák a Petr Pospíchal.

Pro Bartošku s Heřmánkem je angažmá v této hře hereckým návratem. Před pětatřiceti lety se v ní objevili jako mladíci v Činoherním klubu, před čtvrtstoletím své role zopakovali v pražském Gongu a nyní je tato inscenace potkala do třetice.

„Jakub ani jeho pán neomládli. Sluhu sužuje kuřácký kašel a ve slavné scéně, ve které pánovi nahrazuje koně, má co nést. To ale nic neubírá na výkonech,“ poznamenal k výkonům obou hlavních protagonistů divadelní kritik Jiří P. Kříž.

Vstupenky lze zakoupit v obvyklých předprodejích.