Počátky kariéry šumperské pop-punkové skupiny Koblížci se datují do roku 2007, kdy se rozhodl Josie Vařeka a Tom Brandejský založit kapelu. Po několika vystřídaných muzikantech se jejich počet ustálil na čtyři. Koblížci nyní hrají ve složení Robert Poch – bicí, Filip Vlček – zpěv a baskytara, Josie Vařeka – zpěv a kytara a Tomáš Brandejský – kytara.

Skupinu Koblížci řada lidí považuje za kontroverzní, jednoduše ji buď milují, nebo naprosto odmítají. Řadu fanynek si získal hlavně Josie Vařeka, který se rád na pódiu svléká a střídá jeden extravagantní účes za druhým.

Každopádně šumperská kapela už má na svém kontě tři alba, první natočili v roce v roce 2009 a jmenuje se Řev z pískoviště, druhé s názvem Mars útočí následovalo o rok později. Poslední album nazvané Sami sebou Koblížci pokřtili letos v dubnu v šumperském H- Clubu. Kapela natočila také několik videoklipů, které pravidelně vysílá například televize Óčko.

V anketě Český Slavík 2012 Koblížci získali prvenství v kategorii Objev roku. Do této kategorie je nominovala odborná porota, vítězství jim zajistily hlasy diváků.

ONLINE rozhovor najdete zde