Vystoupí trumpetista Walter Hofbauer, hornistka Kateřina Javůrková a klarinetistka Anna Paulová. Koncert v Šumperku v Klášterním kostele začíná v 19 hodin.

„Trumpetista Walter Hoffbauer je laureát soutěže Concertino Praga a klání konzervatoří v České republice. Pro šumperské milovníky klasické hudby si připravil Koncert pro trubku T. Albinoniho, Morceau de concours A. Chailleuxe a Karneval v Benátkách J. B. Arbana,“ představil hudební nadějí Roman Janků, organizátor koncertu.

Hornistka Kateřina Javůrková je laureátka Mezinárodní interpretační soutěže pro žesťové nástroje v Brně a také laureátka mezinárodní soutěže Federico II di Svevia v Itálii. Pro své vystoupení si připravila Koncert pro lesní roh Es dur W. A. Mozarta a Villanellu P. Dukase.

„Třetí sólistkou ze řad studentů Pražské konzervatoře bude klarinetistka Anna Paulová, která je laureátkou soutěží konzervatoří Česka, Mezinárodní klarinetové soutěži Marco Fiorindo v Turíně, Mezinárodní klarinetové soutěže v Kršku ve Slovinsku a v německém Markneukirchenu. Nejnověji je také laureátkou mezinárodní soutěže ve Wroclavi Do svého programu v Šumperku zařadila Romanci č. 2 R. Schumanna, Sonatinu B. Martinů a Rapsodii C. Debussyho,“ láká do klášterního kostela Janků.

Jako host vystoupí na koncertě také jeden z žáků Základní umělecké školy v Šumperku, trumpetista Ondřej Damborský.