„Na hudebním webu Bandzone vyhlásili anketu Udělej si svůj vlastní festival. Hlasování jsme projeli na celé čáře, ale dostali jsme od pořadatelů Rock for People divokou kartu,“ říká baskytarista skupiny Filip Vlček.

Spolu s kytaristou a zpěvákem Josefem Vařekou se shodují, že to pro kapelu byl největší dosavadní úspěch.

„Hráli jsme na pódiu, kde po nás vystupovaly kapely Wohnout nebo UDG. Na to, že byla jedna hodina odpoledne, nás poslouchalo hodně lidí. Byly jich stovky,“ říká Vlček.

Na otázku, zda neměli před tolika návštěvníky trému, odpovídají členové skupiny jednoznačně: ne. „Hrát před hodně lidmi nás baví, nejhorší je, když jich přijde málo,“ dodal kytarista Koblížků Josef Vařeka.

Šumperská pop–punková kapela má za sebou perné měsíce. Na začátku července pokřtila v šumperském klubu Kotelna své druhé CD Mars útočí, každý víkend hraje v klubech nebo na festivalech po celé České republice i na Slovensku. Před několika dny odehrála svůj 101. koncert, což je na kapelu, která svůj první koncert absolvovala v květnu 2008, úctyhodný výkon.

Rozruch se však šumperské čtveřici podařilo vyvolat svým vystoupením na hudební televizi Óčko. Do ankety Výtah Koblížci zaslali svůj videoklip a díky hlasování diváků se s ním dostali až do vysílání. Moderátorovu snahu získat seriózní informace však kapela sabotovala a z rozhovoru záměrně udělala pubertální vystoupení. Zaskočený moderátor pokus o vtip evidentně neustál.

Podívejte se na video z vystoupení Koblížků v televizi (pod článkem) a hlasujte v anketě vpravo, zda šlo o ostudu, či o odvaz

„Nejvíc z nás rostli produkční, kameraman a zvukař. Smáli se tak, že museli přerušit natáčení,“ podotkl Vlček.

Klip zveřejněný na serveru Youtube doprovází rozporuplné reakce. Od komentářů, které televizní rozhovor hodnotí jako velmi trapné, až po pochvalu, že to moderátorovi „pěkně nandali“.

„Sklidili jsme kritiku, že jsme ostudou Šumperka. Myslíme si ale, že spousta lidí naše vystoupení nepochopila. Nechtěli jsme se v televizi přetvařovat jako kapely před námi. Jsme mladí, tak proč bychom si měli hrát na dospělé,“ shodují se členové kapely Koblížci, kterým je mezi 15 a 18 lety.