V kulturáku zatančí Korejci; 20. prosince

Zábřeh – Pětatřicetičlenný soubor Korean Traditional Dance vystoupí ve čtvrtek 20. prosince ve velkém sále zábřežského kulturního domu. Exkluzivní vystoupení budou moci diváci zhlédnout od 18 hodin.

Jak již název souboru napovídá, Korean Traditional Dance se věnuje tradičním korejským tancům, které prezentuje ve světě. „Nabídku na vystoupení korejského souboru v Zábřehu jsme dostali teprve nedávno. Vzhledem k tomu, že tanečníci vystoupí v rámci republiky pouze v Praze a poté cestují na Slovensko a do Maďarska, považujeme za čest přivítat je právě u nás," uvedl ředitel kulturního domu Zdeněk David.

Zábřežáci se mohou těšit na autentické korejské tance v tradičním pestrobarevném ženském oděvu doplněné o taneční rekvizity a hudební nástroje. Hlavním lákadlem bude vějířový tanec, který předvádí skupina tanečnic a který je založen na vizuálních efektech. Tanečnice v něm představují různé obrazce symbolizující květiny, motýly nebo vlny.

Hej mistře! zazní jesenickým kostelem; 21. prosince

Jeseník – Tóny České mše vánoční si budou moci vychutnat lidé, kteří v pátek 21. prosince v 18 hodin zavítají do kostela Nanebevzetí Panny Marie v Jeseníku. Slavnou mši zde provedou jeseničtí zpěváci a hudebníci. Sóla zazpívají Markéta Szendiuchová, Hana Obrusníková, Leoš Sekanina a Josef Friedl.

Háčko bude patřit šumperským kapelám; 22. prosince

Šumperk – Kapelám ze Šumperka bude patřit závěr roku v šumperském H-clubu. 22. prosince zde od 21 hodin zahrají v nové sestavě Dead Pope's Company. V tutéž dobu spodní patro klubu obsadí čtveřice DJs, kteří na sklonku 90. let ovládali místní hudební scénu. Po deseti letech se za mixem potkají DJ Gregor, Espi, Cmeen a Faks.

26. prosince bude klub patřit tradičnímu štěpánskému koncertu šumperské formace Sioux. Ta zde představí písně z nového CD Můj svět. O dva dny později v klubu od 20 hodin vystoupí formace Dying Passion a na Silvestra zde zahraje kapela Omicron.

U2 zahrají v kině Retro. Z filmového plátna; 26. prosince

Zábřeh – Hudební lahůdka čeká na milovníky skupiny U2 v zábřežském kině Retro. Koncert legendárních Irů ve formátu 3D zachycující jejich turné Vertigo biograf promítne 26. prosince od 20 hodin.

Koncert měl v České republice premiéru už v roce 2008, ale zhlédnout ho mohli diváci pouze v kinech s technologií IMAX. „Pulzující atmosféra filmu a 3D efekt vtáhne diváky přímo do koncertního dění. Většinu času máte pocit, že jste přímo na pódiu či velmi blízko něj, což se na koncertě podaří jen zřídka," popsala koncert vedoucí zábřežského kina Věra Smrčková. Koncert bude promítán v původním znění a bez titulků.

Skoro jak praví Beatles. V Jeseníku zahrají The Backwards; 29. prosince

Jeseník – Nejlepší revival slavné skupiny Beatles na světě, kapela The Backwards, vystoupí v Jeseníku. Její koncert se v Divadle Petra Bezruče uskuteční 29. prosince od 19 hodin.

Kapela The Backwards pochází z Košic. Založena byla v roce 1995. Díky svému smyslu pro detaily si v letech 1998 a 2003 vysloužila vítězství na festivalu New York Beatlefest, který je nejprestižnější přehlídkou Beatles revivalů na světě. Ocenění získala jak za nejlepší zvuk, tak za nejlepší image.

Vstupenky na koncert stojí v předprodeji 230 korun, na místě pak 270.