V Mohelnici zahraje Stupkovo kvarteto

Mohelnice – V mohelnickém městském kulturním středisku se v úterý 19. ledna od 19 hodin posluchačům představí Stupkovo kvarteto. Vladimír Žůrek a Martina Fischerová hrají na housle, doplní je violista Jiří Kobza a violoncellista David Kostrhon. Vstupenka stojí 50 korun, děti mají vstup na koncert zdarma.

Filmový klub hraje dokumenty Jana Špáty

Zábřeh - Pětici krátkometrážních filmů z dílny režiséra, dokumentaristy a kameramana Jana Špáty promítne v úterý 19. ledna Filmový klub zábřežského kina Retro.

Pro diváky jsou připraveny dokumentární esej Respice finem, jejímž tématem je život osamnělých starých žen na venkově, reportáž o pražské návštěvě Louise Armstronga v roce 1965 nazvaná Hallo Satchmo nebo třináctiminutové Variace na téma Gustava Mahlera.

Sérii doplní snímek o životě hrdinů fotografií Jindřicha Štreita pod názvem Mezi světlem a tmou a Atletické variace z mistrovství světa v atletice v Athénách z roku 1982. Projekce digitálně restaurovaných snímků z díla nedávno zesnulého režiséra začíná v 19 hodin.

Kino Retro přivítá Václava Koubka

Zábřeh – Ojedinělou muzikantskou osobnost přivítá ve čtvrtek 21. ledna již po několikáté Zábřeh. Originální písničkář Václav Koubek tentokrát zahraje z pódia kina Retro.

Koubek vystudoval Vysokou školu strojní v Liberci. Poté působil jako zemědělský pracovník. Pracoval v technických profesích pro televizi i film, prošel řadou divadel a několikrát se objevil i na stříbrném plátně.

Od roku 2002 organizuje republikový festival písničkářů Hudební sklepy. Ve středu jeho zájmu však není jen hudba, v poslední době se stále více zaměřuje na psanou tvorbu. Koncert Václava Koubka začíná v 19 hodin, vstupenka stojí 95 korun.

Dům kultury bude hostit metalový večírek

Šumperk – Koncertní večírek ve společnosti ostrých kytarových riffů mohou na vlastní kůži zažít v pátek 22. ledna návštěvníci šumperského Domu kultury.

Od 19.30 hodin zde vedle metalcrossoverových Skip Jack z Jeseníku vystoupí za domácí scénu formace Sphere a ostřílení a úspěšní Tainted. Vrcholem čtyřkoncertu bude show známé bluecorové formace X-Left To Die, která se proslavila i tím, že předskakovala kapele Marilyn Manson. Vstupenky je možné zakoupit v předprodeji za 100 korun, v den akce za 130 korun.

Xindl-X vystoupí v Jeseníku

Jeseník – V jesenickém Blue-s clubu vystoupí v pátek 22. ledna od 19 hodin pražská muzikantská osobnost Xindl X.

Autor songů Anděl nebo Dysgrafik se pokouší nalézt nový přístup k českému písničkářství. Ve svém repertoáru kombinuje hip hopové frázování s folkem, jazzem a blues. Těžištěm jeho písní však zůstávají texty, ve kterých se ironickou formou pokouší o osobní výpověď.

Jeho tvorbu znají například i diváci seriálu Comeback, pro který složil písně Jako déšť a Krev, pop a slzy.

Vstupenky lze zakoupit v předprodeji za 120 korun, nebo před akcí za 150 korun.

Riflový bál roztančí Katapult

Zábřeh – Ve znamení rockové legendy 70. a 80. let Katapult se ponese letošní Riflový bál. Kromě kapely Styl totiž na jedné z mála společenských akcí, kde nikdo neočekává kravatu a smoking, vystoupí i Michal Šindelář.

Bývalý člen Katapultů a syn baskytaristy Jiřího „Dědka“ Šindeláře zavzpomíná na svého otce a zahraje největší hity skupiny.

Návštěvníci bálu se mohou těšit na bohaté občerstvení včetně míchaných nápojů a v doprovodném programu i na vystoupení skupiny Dance club Juniors. Riflový bál začíná v zábřežském kulturním domě v pátek 22. ledna ve 20 hodin.

Dejchánek bude patřit tvrdé muzice

Šumperk – Tóny busterovaných kytar se rozezní v pátek 22. ledna šumperským H-clubem, který bude hostit v pořadí již dvanácté pokračování hudebního Dejchánku. Hlavním hostem akce bude slovenská punková legenda Načo názov.

Z domácích kapel přijaly pozvání Pepa Rubbish, z Uničova přijedou Kriminalität. Pořádnou porci grindcoru přivezou brněnští Mincing Fury a ostravští Carnal Diafragma. Milovníky veselé ska-punkové muziky roztančí Bessar Ungas z Uherského Hradiště.

Začátek večera pro milovníky punku, crustu, grindu, hardcoru a příbuzných hudebních stylů je naplánován na 18. hodinu, vstupné činí 120 korun.

Děti budou soutěžit o nejkrásnější dešťovou vílu

Zábřeh - Jak si představuji dešťovou vílu? Na tuto otázku budou hledat odpovědi děti a mladí lidé, které se zapojí do výtvarné soutěže vyhlášené Zábřežskou kulturní a kinem Retro. Své kresby, malby nebo grafiky ve formátu A4 až A2 mohou od 8. do 11. února přinést do kanceláře kina nebo je zaslat na adresu: kino Retro, Farní 14, 789 01 Zábřeh. Soutěž je vyhlášena pro věkové kategorie 4 až 6, 7 až 10, 11 až 14, 15 až 18 roků a v kategorii nad 18 let.

Vítězné práce budou vyhlášeny na slavnostním premiérovém představení filmové pohádky Dešťová víla ve čtvrtek 25. února 2010 za účasti režiséra Milana Cieslara a herců. Bližší informace lze získat na telefonu 583/414 572 nebo 775/279 552 (Milan Uhl) nebo na e-mailové adrese uhl@kino.zabreh.cz.