V Katolickém domě vystoupí Robert Křesťan; 15. února

Zábřeh – Osobitý zpěvák a hráč na kytaru, banjo a mandolínu Robert Křesťan vystoupí v úterý 15. února v zábřežském Katolickém domě. Autor populárních písní, mezi něž patří například Panenka, zahraje spolu se svou kapelou Druhá tráva při příležitosti dvacetiletého výročí od jejího založení.

Jako předkapela se představí domácí Madalen v sestavě, v jaké v roce 2008 natočila své poslední album Na barvách. Koncert začíná v 19 hodin, vstupenka stojí 170 korun.

Záhadolog poví, jak očarovat partnera; 17. února

Šumperk – Jak očarovat partnera? Odpověď na tuto otázku se dozví ti, kteří ve čtvrtek 17. února od půl osmé večer zavítají do šumperské čajovny Čarovna. Záhadolog Milan Doležal z České Lípy zde uvede besedu nazvanou Milostná magie aneb Jak očarovat partnera. Pořadem přítomné provede herec Jarek Hylebrant. Vstupenky za padesát korun jsou v předprodeji v pokladně Domu kultury Šumperk. Těsně před konáním besedy podraží o dvacet korun.

Sex, vztahy, nevěra. Do Jeseníku přijede Radim Uzel; 17. února

Jeseník – Sex a vztahy budou hlavním tématem přednášky Radima Uzla, která se koná ve čtvrtek 17. února v Divadle Petra Bezruče v Jeseníku. Populární sexuolog a publicista si bude se spisovatelem a scénáristou Zdeňkem Zapletalem vyprávět o sexu, partnerských vztazích nebo o nevěře. Pořad „Sexuální brigáda Radima Uzla aneb Všecko, co o sexu možná tušíte, jen to potřebujete potvrdit“ začíná v 19 hodin. Vstupné v předprodeji je 180 korun, v den akce 220 korun.

Retro bál nabízí výlet do minulosti; 18. února

Zábřeh – Retro bál spojený s diskotékou uvede v pátek 18. února v prostorách kulturního domu Zábřežská kulturní.

O program plný hudebních šlágrů se postará především skupina NOA, která zahraje rockové hity Kabátu, Argemy, Olympicu či Katapultu, ale také lidovky a country skladby. Taneční choreografie si pro tuto příležitost připravily mažoretky Kopretiny a skupina Dance Club Juniors. Ve vestibulu kulturního domu čeká návštěvníky retro diskotéka s DJ Hofikem.

„Retro večer jsme loni uspořádali vůbec poprvé, a protože kladné ohlasy předčily naše očekávání, rozhodli jsme se tuto akci zopakovat i letos. Retro bál nabízí návrat o pár desítek let zpět, včetně možnosti využít šatníky našich rodičů či prarodičů. Také plesové dekorace a projekce připomenou dobu zhruba před třiceti lety,“ řekl ředitel pořádající Zábřežské kulturní Zdeněk David.

Posledních pár desítek vstupenek na stání v ceně 120 korun lze zakoupit v předprodeji v infocentru kulturního domu v Zábřehu a ve Štítech, v mohelnické Darce a v cestovní agentuře Atlas v Šumperku.

Na Kotelně bude znít country; 18. února

Šumperk – Bluegrass a country bude v pátek 18. února znít šumperským hudebním klubem Kotelna. Na zdejší scéně vystoupí kapela Zbořec. Akci po 20. hodině zahájí šumperský písničkář Hynek Pálka.

U Slunka zazní tvrdá muzika; 18. února

Jeseník – Muzika tvrdšího kalibru dostane prostor v pátek 18. února od 19 hodin v jesenickém hostinci U Slunka. Zahrají zde kapely Samarx, Sphere, Mivedantal, Critical Madness a Smashed Face. Za lístek příchozí zaplatí 80 korun.

V Háčku zahrají „sekáči“ a následovníci The Doors; 19. února

Šumperk – Hudební retro večer připravil na sobotu 19. února šumperský H-Club. Na programu je vystoupení dvou domácích kapel – psychedelické Flower Power a formace Second-Hand HusBand. Prvně jmenovaná kapela cílí na fanoušky legendárních kapel a interpretů šedesátých let. Navazuje na hudební kořeny a styl Jimmyho Hendrixe, The Doors nebo The Who. Second-Hand HusBand na koncertě představí písničky ze svého debutového alba We don’t need a microphone, které vydali v prosinci loňského roku.

Zástupce domácí scény posílí pražská progresivně-rocková pětka, která si říká Cuprum. Akce začíná ve 20 hodin, vstup je zdarma. V Café Elektric v přízemních prostorách klubu bude sobotní večer věnován projekci nových X krátkých filmů české produkce.

Nedělní odpoledne roztančí Záhorská kapela; 20. února

Zábřeh – Záhorské kapele z Pavlovic u Přerova bude patřit taneční odpoledne, které se uskuteční v neděli 20. února v zábřežském kulturním domě.

Repertoár kapely tvoří klasická dechovka i evergreeny 60. až 80. let a populární písničky. Pro návštěvníky jsou připraveny tradiční soutěže a losování o ceny. Čtyřhodinový taneční maratón začíná ve 14 hodin. Vstupenky v předprodeji stojí 100 korun.

Víte, kde je muzeum penisů? Cestopisec to prozradí na přednášce; 22. února

Hanušovice – Do severských zemí se podívají návštěvníci přednášky, která se koná v úterý 22. února v hanušovickém kulturním domě. Jiří Mára jim přiblíží Dánsko, Farské ostrovy, Island a Grónsko. V Dánském království je k vidění například největší sbírka krokodýlů na světě nebo známý Legoland. Island proslavily sopky, ledovce i vařící bláto. Díky tomu je známý jako Země ohně a ledu. Dá se tu i vyzkoušet, jak chutná shnilý žralok nebo je zde k vidění muzeum penisů. Přednáška začíná v 18 hodin, vstupné stojí 30 korun.