Úvodní večer bude věnován královně chicagského blues, zpěvačce Coco Taylor, která zemřela letos v červnu.

„Možnost vystoupení Coco Taylor jsme domlouvali několik let, nikdy jsme se bohužel nestrefili do správného termínu. Je mi velice líto, že už další možnost nebude. České publikum by si bývalo zasloužilo tuto hvězdu bluesového zpěvu vidět na pódiu,“ řekl ředitel Blues Alive Vladimír Rybička.

Během koncertního večera se představí čtyři z nejvýznamnějších českých bluesových zpěvaček: Petra Poláková–Uvírová, Hana Říhová, Petra Börnerová a Hana Dundrová.

Vrcholem pátečního hlavního koncertu bude vystoupení Paula Lamba s kapelou The King Snakes. Světovou bluesovou veřejností jsou považováni za nejlepší britskou kapelu svého žánru. Harmonikář Paul Lamb slaví se svou kapelou na Ostrovech úspěchy již od začátku devadesátých let, o čemž svědčí řada vydaných desek i skutečnost, že jsou prakticky pořád na turné.

V sobotu se posluchači mohou těšit na vystoupení světově proslulého kytaristy a zpěváka Lurrieho Bella. Syn legendárního harmonikáře Careyho Bella byl v mládí čtyři roky členem doprovodné kapely zpěvačky Koko Taylor, kde získal neocenitelné zkušenosti. Natočil okolo padesáti desek a do Šumperka přijíždí v čele Chicago Blues Bandu s klávesistou Darylem Couttsem, baskytaristou Melvinem Smithem a bicistou Kennym Smithem.

Vstupenky na festival Blues Alive, tentokrát laděného do stylu chicagského blues, jsou k dostání v pokladně šumperského Domu kultury.