Hlavní dění se bude odehrávat na centrálním náměstí Svobody. Od devíti hodin zde vystoupí dechová hudba Mohelanka. Po ní se představí mažoretky místní základní umělecké školy, Domu dětí a mládeže Magnet i Cechovní mažoretky Základní školy Vodní a kapela Tři psi.

„Hlavní hvězdou programu bude Václav Neckář se skupinou Bacily, který se představí na koncertu k jeho sedmdesátým narozeninám, jež letos slaví. Jeho vystoupení začíná ve třináct hodin. Na něj naváže koncert Ivana Hlase," pozvala k účasti vedoucí Městského kulturního centra Petra Rosípalová.

Ivan Hlas vystoupí se svým Triem, které kromě něj tvoří ještě violoncellista Jaroslav „Olin" Nejezchleba a slovenský kytarista a zpěvák Norbi Kovács.

V odpoledním programu dále zahrají kapely Sioux a Lola běží, jediný oficiální revival legendárního Olympicu a představí se i básník a rapper Lipo.

Na své si přijdou také děti. Organizátoři pro ně připravili spoustu atrakcí, například skluzavku, skákací hrad, řetízkový kolotoč nebo vláček. Svoji činnost představí na náměstí Dům dětí a mládeže Magnet a přítomní budou moci zhlédnout i ukázky práce řezbáře. Po celý den bude k dispozici spousta stánků s rozmanitým občerstvením.

V šestnáct hodin v místním muzeu slavnostně odhalí faksimile listiny olomouckého biskupa Jindřicha Zdíka z roku 1141, kterou nechalo město při příležitostí výročí zhotovit.

„Jedná se o kopii listiny, v níž je Mohelnice poprvé zmiňována mezi jedenácti celými vesnicemi a osmnácti částmi vesnic jako majetek metropolitní kapituly olomoucké," vysvětlila starostka města Jana Zwyrtek Hamplová.

V doprovodném programu se v deset hodin uskuteční v městské knihovně beseda a soutěž o historii Mohelnice.

Připraveno bude také několik výstav. „Ve vestibulu Domu kultury budou vystaveny fotografie, které vznikly na společném setkání občanů Mohelnice a partnerského polského města Radlinu. V muzeu pak budou k vidění kresby a malby ze stejné akce," řekla Petra Rosípalová. V prvním patře Domu kultury si mohou zájemci prohlédnout paličkované krajky.