Za přítomnosti olomouckého arcibiskupa Jana Graubnera se světil i nový zvon. Ten pořídila obec ze sbírky dnešních obyvatel i rodáků.

Osada čítá jen dva tucty domů a patří zejména chalupářům; stálých obyvatel tu žije jen asi deset. Tím spíš je hodné ocenění, že se podařilo dát kompletní nový kabát malé kapličce v centru dědiny. O fasádu se postaral jeden z chalupářů, brněnský restaurátor a štukatér Jan Tomíček. Právě on stál na počátku snahy kapli obnovit.

„Mám ke zdejšímu kraji úzký citový vztah, moji rodiče léta pracovali v šumperském divadle, takže jsem v Šumperku strávil velkou část dětství,“ řekl mladý restaurátor.

Pro kapličku připravil výtvarný návrh fasády s netradičně řešenými štuky. Navíc pak zdarma jako sponzorský dar také upravil interiér. Malému prostoru vévodí oltářní obraz s ústředním motivem hlavy Krista. Malován je technikou secco, tedy na suchou omítku. Boční stěny Jan Tomíček popsal drobnými texty svatých otců, je tu i přímluva za občany Hartíkova, a dokonce text české hymny.

„Interiér jsem záměrně koncipoval tak, aby nelákal zloděje, aby se z něj zkrátka nedalo nic odnést. Když je uvnitř rozsvíceno, okénkem ve dveřích s motivem kříže je přesně vidět Kristova hlava na obraze,“ řekl restaurátor. Velmi přitom ocenil aktivní přístup obce v čele se starostkou Zdeňkou Urbanovou.