Kdo navštíví pivovar už v pátek, může za doprovodu odborníků nahlédnout do nitra pivovarských provozů. Exkurze uskuteční od 15. do 20. hodiny. Během této doby na nádvoří pivovaru zahrají kapely Kamelot, Medvěd 009 nebo Second–Hand HusBand.

Sobotní program zahájí ve 14 hodin herec a moderátor Alois Náhlovský křtem knihy o Hanušovicích. Pivem Šerák ji pokřtí spolu s autorem fotografií a místním rodákem Václavem Joklem.

V následujícím programu vystoupí například rocková kapela Omicron, Cimbálová muzika Jožky Šmukaře nebo skupina Confession. Na své si přijdou i příznivci společenských tanců. Jedinečnou show připravili nejlepší tanečníci v republice a medailisté z Tanečního klubu Jarky Calábkové. Začátek koncertu Olympicu je naplánován na půl desátou večer.

Žízní návštěvníci slavností rozhodně trpět nebudou. Ze čtyř desítek výčepů poteče kromě Holby také pivo značek Litovel a Zubr. Pivovarníci už stočili i sudy se Šerákem Speciál o symbolické stupňovitosti 13,51, která odpovídá výšce stejnojmenné jesenické hory.

„Zájem o slavnosti každoročně roste. Letos počítáme s návštěvou až devíti tisíc lidí, kterým chceme ukázat, jak se vaří tradiční české pivo a samozřejmě nabídnout dobrou zábavu,“ sdělil výkonný ředitel pivovaru Vladimír Zíka.

Vstupenky lze koupit v předprodeji v infocentrech v Šumperku, Zábřehu a Králíkách nebo ve vzorkové prodejně v Hanušovicích. Vstupenka na sobotu stojí 90 korun, dvoudenní je o třicet korun dražší. Po skončení akce pojedou do Šumperka a Jeseníku vlaky.