Hudební talent se u dnes dvacetileté nadějné umělkyně projevoval již v útlém věku. Na šumperskou základní uměleckou školu docházela od svých šesti let a záhy získala kontakt s velkým hudebním světem.

„V osmi letech se poprvé účastnila klavírních kurzů pod vedením Dagmar Šimonkové. Ta ji posléze ji zařadila mezi své modelové žáky na HAMU v Praze, kam docházela deset let. Studenti HAMU se na ní vyučovali učitelské praxi,“ uvedl pořadatel koncertu Roman Janků. V roce 2006 nastoupila na Pražskou konzervatoř a o rok později se začala kromě hry na klavír věnovat také varhanům.

V repertoáru šumperského koncertu Ludmily Rýznarové najdou místo skladby Ludwiga van Beethovena, Franze Lista, Johanna Sebastiana Bacha a dalších klasiků. Šumperský koncert, který je součástí Šumperského Preludia, začíná stejně jako jesenický pod hlavičkou hudebního cyklu Klasika Viva v 19 hodin.

Pokud vás nabídka koncertu zaujala, můžete se zapojit do soutěže o lístky na šumperské vystoupení. Stačí v pátek 18. února od 10 do 10.15 hodin zavolat na telefonní číslo 724 058 198. Prvních pět volajících, kteří správně odpovědí na soutěžní otázku, získá po jedné vstupence.

Otázka: Na jaký nástroj nehraje Ludmila Rýznarová?
A) klavír   
B) trumpeta
C) varhany