Podobně postupují organizátoři festivalu už několik let. V záplavě informací, které se na lidi valí, hledají způsob, jak zajmout. Na hlavním plakátu před akcí se grafika „předskokana" zopakuje a lidi si obě věci spojí.

close kkk zoom_in Loňský nápad byl hodně kontroverzní. Plakát tvořila fotografie, na níž černovlasá dívka olizuje něco červeného z ňadra druhé dívky, jíž není vidět do tváře. Na dálku nebylo zřejmé, že to není krev, ale jahodový džem. Plakát budil pobavení, údiv i pohoršení. To třetí letos nehrozí.

„Po loňském lechtivém vizuálu  jsme oslovili nejlepšího českého lyžaře Ondřeje Banka, který pochází z Rudy nad Moravou. Souhlasil a náš festival navíc podpořil zdarma. Tvůrcem snímku a grafiky je šumperský fotograf Zdeněk Nováček," řekl produkční Domu kultury Šumperk Ondřej Polák

Fotografie vznikla během půl hodiny a s matláním džemu na obličej náš nejlepší lyžař žádný problém neměl. „Festivaly, jako je Džemfest nebo Blues Alive, se mi líbí, takže není důvod, proč bych nepomohl. Bohužel jsou vždycky v termínu, kdy už mi začíná sezona. Teprve loni jsem se poprvé dostal na Blues Alive, protože jsem měl zdravotní potíže a nezávodil jsem," řekl Ondřej Bank.

Paradoxně tedy doufá, že letošní Džemfest, přestože ho propaguje, opět neuvidí. Znamenalo by to, že je zdravý a v pořádku na soustředění před prvním závodem Světového poháru.

Džemfest vypukne v Domě kultury Šumperk 19. října a na pódiu se budou střídat kapely Mandrage, Charlie Straight, Mňága a Žďorp a bavič Ruda z Ostravy.