Česká televize umožnila promítnout film proto, že Körner je původem Zábřežák a 12. října oslaví sedmdesátiny.

„Ptal jsem se teď svého doktora, jestli se té sedmdesátky dožiju. Podíval se, kdy mám narozeniny a ujistil mě, že by to mohlo vyjít,“ žertoval Vladimír Körner na besedě po promítání filmu.

Na jeviště s ním usedl i režisér Cieslar a představitelka hlavní ženské role Jitka Čvančarová, která dorazila z odpolední zkoušky v Praze až během promítání.

„Film jsem dnes viděla poprvé, jsem vždycky velmi sebekritická, takže to byl pro mě hrozný večer,“ řekla půvabná herečka.

Ve filmu hraje vedle Jana Zadražila, Vladimíra Dlouhého a Michala Dlouhého. Společně tvoří milostný čtyřúhelník v dramatickém příběhu odehrávajícím se na venkovské usedlosti těsně před první světovou válkou.

Námět poskytl Körnerovi román Dumala německého spisovatele Eduarda von Keyserlinga.

„Zaujala mě v něm postava faráře, který se málem dopustí vraždy. Nakonec svou oběť zachrání, ale jeho vražednou myšlenku zaplatí životem nevinný. Tihle fanatici pravdy a lásky většinou žijí ve lži a šíří kolem sebe nenávist. To byla ústřední myšlenka mého scénáře,“ řekl autor.

Výsledek odmítl komentovat s tím, že u svých látek nepozná, jestli je film dobrý, či ne. To posoudí diváci a čas.

„Když píšu scénář, už film v duchu vidím. Na plátně ho pak vnímám už jako nezúčastněný divák.“

Na natáčení filmu se byl podívat jen jednou - v den, kdy se točila dramatická scéna požáru, v níž koně prchají z hořící stáje. Ta utkvěla v paměti i Jitce Čvančarové.

„Koně vyběhli, já vběhla dovnitř, scéna se povedla a Milan zařval: Stop! Stop! Hasit! Jenomže hasiči fascinovaně zírali do ohně a nehýbali se,“ vyprávěla herečka.

Vladimír Körner jejímu výkonu ve filmu vysekl poklonu, když řekl, že pro svou roli byla absolutně nejlepším typem a že si zaslouží hereckou cenu.

Scénář Sněžné noci vznikl před patnácti lety a jeho autor poznamenal, že už dlouho nic nového nepíše, jen tahá scénáře ze šuplíku. Nejnověji opustil šuplík scénář Post Bellum 1866, podle kterého právě natáčí film režisér Jaroslav Brabec.