„Leoš Janáček musel autorku doslova přemlouvat, aby souhlasila s operním ztvárněním atraktivní látky, kterou proslavil tak, že Preissová přenesla životy svých postav i na stránky románu," řekl k inscenaci ředitel Divadla Šumperk Matěj Kašík.

Považuje si toho, že režie se ujal Zdeněk Černín, který kdysi v šumperském divadle působil jako herec. „Věřím, že se s touto náročnou látkou popere a inscenace bude pro naše diváky atraktivní," dodal ředitel divadla.

Podle něj je Její pastorkyňa určena nejen tradičnímu divákovi, na své si přijde i ten, kdo má rád moderní přístupy v klasickém repertoáru.

„Pro studenty bude Její pastorkyňa příjemným poselstvím toho, že se nejedná o text navěky uvězněný v maturitním seznamu četby, ale ve spojení s hudbou šumperského rodáka Davida Rottera může jít o přitažlivou podívanou," doplnil ředitel Matěj Kašík.

Diváci se mohou těšit na Danu Růžičkovou (kostelnička), Karolínu Hýskovou (Jenůfa), Milana Cimeráka (Števa), Jana Kroneisla (Laca), Olgu Kaštickou (babička Buryjovka), Hanu Vonzino (rychtářka), Petra Krále (rychtář), Lucii Šmejkalovou (Karolka), Janu Venosovou j.h. (Kolušina) a Petra Komínka (stárek). Opona se zvedne v sobotu 27. září v 19.00 hodin.

A co přeje ředitel Divadla Šumperk Matěj Kašík návštěvníkům?

Rád bych jim popřál, aby měli čas se na chvíli zastavit v každodenním shonu, aby věnovali chviličku kultuře. A když kousek toho času budou moci věnovat i divadlu, tak budu moc rád. A jako malou motivaci bych chtěl věnovat čtenářům Šumperského a jesenického deníku dárek – dvacetiprocentní slevu na předplatné na tuto sezonu. Mohou se o ni přihlásit do 15. října. Když do tohoto termínu přijdou s originálním kuponem, který vystřihnou z Deníku, do pokladny divadla, získají slevu na předplatné dle vlastního výběru. Informace k předplatnému najdete na webových stránkách divadla, nebo si brožurku můžete vyzvednout na obchodním oddělení. Přeji všem krásné divadelní zážitky.

Kupon vyjde v Šumperském a jesenickém deníku v pátek 26. září.