K příjemnému posezení budou hrát v Rohli dechové hudby Bludověnka, Modrá muzika, Veselá kapela, Hanácká dechovka, Rohelanka, Kdo má čas a Dechová hudba Postřelmov.

„Návštěvníci se vedle kvalitní muziky mohou také těšit na bohaté občerstvení, připravena bude domácí zabijačka a další speciality,“ láká na akci jeden z pořadatelů František Lass se Sdružení dobrovolných hasičů Rohle.

Setkání sousedů se uskuteční letos již po třinácté. Tradici založila v roce 1987 tehdejší Osvětová beseda společně s domácí kapelou Rohelanka. „Dirigenta Rohelanky napadlo, že by bylo pěkné sezvat dechové kapely z okolí a uspořádat takové sousedské setkání,“ připomenul historii Lass.

Akce se pak konala každoročně do roku 1997. „Na jedenáct let byla tradice přerušena. O její obnovení se pak postarali místní dobrovolní hasiči, kteří společně s Rohelankou v roce 2008 Setkání sousedů opět vzkřísili,“ doplnil Lass. (sos)

Hasiči budou slavit s dechovkou a vepřovým

Hrabišín – Hrabišínští hasiči dali své akci podnázev O hudbě a vepřových hodech a tomu přizpůsobili i celý program.

Od třinácti hodin se v hasičském areálu za kulturním domem představí nejprve dechovka Veselá kapela, kterou k večeru vystřídá kapela F-Band zaměřená na střední proud. Labužníci budou mít možnost ochutnat něco ze širokého sortimentu vepřových specialit. Připravena jsou i vystoupení břišních tanečnic a ukázky bojového umění.

„Kvůli vrtkavosti počasí máme zajištěno, že v případě jeho nepřízně akci přesuneme do nedalekého kulturního domu. Ale doufáme, že k t této variantě nedojde a náš největší trumf v podobě krásného přírodního areálu budeme moci využít. Věřím, že za zábavou i dobrým jídlem přijde co nejvíce lidí,“ pozval všechny k účasti velitel hrabišínských hasičů Roman Jírů. (mik)