„Wilderova hra Naše městečko laskavou a humornou formou ukazuje obyčejný život s každodenními problémy, kterým rozumíme, trápíme se jimi, ale když je vidíme na jevišti, dokážeme se jim zasmát a pochopit jejich smysl," nastínil děj inscenace ředitel šumperského divadla Matěj Kašík.

Zdůraznil, že americký dramatik je zárukou kvality. „Jeho inscenace Naše městečko byla oceněna nejprestižnějšími literárními cenami, prošla divadly všech kontinentů, a i když byla napsána v první polovině minulého století, její vyznění je současné. Navíc dramatik je trojnásobným nositelem Pulitzerovy ceny," doplnil Matěj Kašík.

Režijní taktovky se ujal Zdeněk Černín, který v Šumperku působil dvě sezony jako herec a každoročně se do města vrací i jako režisér. Hudbu napsal další bývalý Šumperan David Rotter.

V inscenaci se představí kompletní divadelní soubor – Jan Kroneisl, Dana Růžičková, Lucie Šmejkalová, Karolína Hýsková, Patrik Francl, Hana Vonzino, Olga Kaštická a Vít Pištěcký společně s hostujícími herci Petrem Králem, Jiřím Konečným a Josefem Vránou. Scházet bude jen Petr Komínek, který si léčí komplikovanou zlomeninu nohy.

Pokud budete mít zájem získat zdarma vstupenky na premiérové představení, zapojte se do soutěže. Bližší informace najdete v týdeníku Moravský sever, který vychází jako příloha Šumperského a jesenického deníku v úterý 15. prosince.