Muzikant a organizátor přehlídky Hrnečku pař Karel Cvrk se rozhodl 11. září v H-clubu uspořádat akci úzce směřovanou na etnickou a alternativní hudbu, world music, orientální tance a další alternativní umění.

„Šumperské publikum tak může z jiného úhlu pohledu zakusit podobnou atmosféru a hudbu, jakou přináší například Mezinárodní folklórní festival, který zde má již také bohatou tradici,“ vysvětlil Cvrk.

Hosty letošního premiérového ročníku budou bubeníci s africkými rytmy z Drum Orchestra, soubor Avonotaj s židovskými písněmi nebo kapela Shamania Mania. Profiluje se v žánru world music a pro uši posluchačů rozezní etnické nástroje, jako například indický sitár nebo didgeridoo původem z Austrálie.

„Britské ostrovy představí anglický písničkář Darren Eve, který si přizval k sobě místní houslistku Ivu Smýkalovou. Pozván je i písničkář Eoghan O´Reilly, jenž je jednou z předních osobností tradiční irské hudby u nás. Los Hongos předvedou svůj mix world-music a dalších stylů a hlas kubánské zpěvačky Clary Castro,“ vyjmenoval další účinkující Karel Cvrk.

Alternativní scénu zastoupí kapela Sibera a v jednání je vystoupení zábřežských Two men.

Začátek akce je naplánován na 17. hodinu, vstupné činí 60 korun. Pokud to počasí dovolí, uskuteční se přehlídka na nádvoří klubu.