V roce 1988 Grohman a Novotný zakládají seskupení St.Hadry, které se orientují na veselou punkově zaměřenou muziku. Novotný je přijat na Pražskou DAMU, kde se seznamuje s Petrem Rajchertem a Jirkou Seydlerem (později divadelní režisér). Vznikají první dochované nahrávky, z nichž některé jsou dodnes součástí repertoáru Chinaski.

Složení kapely se během pěti let obměňuje a v dubnu 1994 se mění i její název na Chinaski. V roce 1996 má kapela na svém kontě první klip i vítězství v nejrůznějších anketách. O dva roky později už vlastní prvního Anděla za objev roku.

Na přelomu let 2006 a 2007 absolvuje Chinaski úspěšné turné po Spojených státech. Červenec roku 2008 je pro kapelu zlomový. Nejprve si poraní ruku Michal Malátný, krátce na to umírá po havárii na motorce Pavel Hroch Grohman. Kapela ruší všechny koncerty.

V srpnu je však rozhodnuto. Kapela jede dál, Grohmana nahradil dočasně David Koller. Kapela nyní hraje ve složení: Michal Malátný (Novotný) (kytara, zpěv), David Koller (bicí), František Táborský (sólová kytara, zpěv), Ondřej Škoch (kytara, baskytara), Štěpán Škoch (saxofon, zpěv), Petr Kužvart (trumpeta, zpěv).

A přesně takto se představí ve středu 26. listopadu od 19.30 hodin v Domě kultury v Šumperku.