Pořadatelé – Martin Matějček a Jiří Giesl – slibují bohatý, ale na druhou stranu variabilní program, na jehož dotváření se mohou podílet i sami návštěvníci.

„Na našem facebookovém profilu zveřejňujeme všechny novinky a detaily celé akce. Fanoušci nám sami posílají náměty a připomínky, kterými se necháváme inspirovat.'\' řekll Jiří Giesl.

Organizátoři akce uvedli, že jde o nezávislý kulturní festival. „Hlavním cílem festivalu je oživení šumperských kaváren a obohacení kulturního života ve veřejném prostoru," doplnil Martin Matějček.

Uvedl, že do akce se zapojilo osmnáct kaváren, které od pondělí do pátku nabídnou vždy něco navíc oproti běžnému provozu. „Například v kavárně Předměstí se můžete naučit alternativní přípravy kávy nebo v D*123 uvidíte ukázky populárního latte art," doplnil Martin Matějček.

Klikněte, obrázek se zvětší
close mapa. zoom_in

Připraven je i doprovodný program nejen v ulicích města. Návštěvníci mohou zajít na vernisáž obrazů Richarda Fischera do podchodu obchodního domu Jednota, na autorské čtení na ulici nebo na jazzovou diskotéku do nově otevřeného podniku Pikola.

Tato kavárnička se poprvé otevře v pátek 17. října a hned se do Dnů kávy zapojí. Snad to stihneme," podotkl Jiří Giesl.

„Své šedé buňky mozkové můžete zaměstnat při venkovní partičce šachu v parku u zdravotní školy nebo si odpočinout při koncertu relaxační hudby v čajovně Rya," vyjmenoval další program pořadatel.

Zároveň prozradil, že Dny kávy se budou určitě opakovat. „Rádi bychom, aby se staly tradiční akcí vždy na jaře a na podzim. Letos to bereme jako nultý ročník, na kterém bude pro příště co vylepšovat," dodal Martin Matějček. Potvrdil, že bude rád, když se přidají další kavárníci a když lidé přispějí zajímavým nápadem.

„Počítáme také, že samotný festival budou dotvářet jeho návštěvníci přímo na místě," dodal Martin Matějček.

Doprovodný program

Pondělí 13. 10.
od 17 hod. – Piano v podchodu u „obchoďáku", improvizovaný koncert

Úterý 14. 10.
od 15 hod. – park u „zdravky", slackline + outdoorové šachy
od 17 hod. – altánek  u „zdravky" – čtení poezie – Jan Kunze & J. K. Ludwig + křest mobilní knihovny

Středa 15.10.
od 17 hod. – Sula SOVA shop, koncert kapely Fleksible
od 17 hod. – čajovna Rya, relaxační koncert na netradiční nástroje
od 20 hod. – Misic Machine, koncert Darren Eve, Koonda Holaa…

Čtvrtek 16. 10.
od 17 hod. – podchod u „obchoďáku" – vernisáž mladých umělců Richar Fischer Jr a další, koncert – Javor und bavor + Lažo Plážo dj set

Pátek 17. 10.
od 13 do 17 hod. – D*123, ukázky latte art
od 17 hod. – Pikola, jazzová diskotéka nejen pro starší a pokročilé