Koncerty začnou už kolem třetí odpoledne na hlavním pódiu. Postupně zde vystoupí krojovaná kapela z jižní Moravy Žadovjáci, Richband z Němčic nad Hanou a Orkiestra Deta Kotulin z Polska. V pauzách mezi vystoupeními se hudební program přesune na vedlejší podium k zámku. Zde bude připraven program pro děti nebo vystoupení smyčcového orchestru ZUŠ Zábřeh.

Od klasické dechovky po filmové melodie

Notování Zábřehem je od počátku festivalem zejména dechové hudby. „Prostřednictvím ní publiku prezentujeme pestré hudební žánry, které dokážou dechová tělesa zahrát. Zábřežákům jsme ukazovali, že dechová hudba není jen o klasické dechovce. Letos jsme to vzali z druhého konce a v rámci programu zveme taky pořádnou dechovku, jihomoravskou krojovanou kapelu Žadovjáci, jednu z nejlepších v Čechách a na Moravě. Kdo ví, třeba se na náměstí bude i tančit,“ zve s úsměvem jeden z organizátorů akce Vít Komárek.

Festival vyvrcholí koncertem filmové hudby zábřežského orchestru se sborem, filmovou videoprojekcí, světelnou show a sólovými pěveckými hosty.

„I letos se můžete těšit na zbrusu nový repertoár z per našich skvělých aranžérů. Filmové pecky, které posluchači našeho Notování uslyší, tak ještě v tomto zpracování od jiného orchestru neslyšeli, protože si je sami vymýšlíme a šperkujeme,“ těší se kapelník Dechového orchestru Zábřeh Lubomír Vepřek. První filmové melodie rozezní náměstí před setměním, kolem půl deváté.

Program pro děti

Dětské odpoledne u zámku letos pořadatelé rozšiřují o nové aktivity. Novinkou letošního ročníku bude kouzelník nebo bubínkování pro děti a jejich rodiče. „Atrakce rozšíříme například o kolotoč. Nebude chybět divadélko pro děti, tvořivé dílny, nafukovací a lezecké atrakce. Přibyde výborná zmrzka a další pochoutky. Startujeme ve tři hodiny odpoledne,“ doplnil za organizátory a spolupracující spolky ze Zábřeha a blízkého okolí Vít Komárek.

Letošní ročník organizátoři vylepšili i po stránce gastronomie. Na výběr budou burgery, mexické speciality, česká klasika či sladké a slané palačinky. Nebude chybět dobré pivko, míchané drinky, nealko či něco ostřejšího.

Atrakce, dětský i hudební program je po celý den zdarma. Na organizaci akce bude možné přispět do kasičky dobrovolným vstupným.

Akce se koná pod záštitou hejtmana Olomouckého kraje a za podpory města Zábřeh a Olomouckého kraje. Více informací na www.notovanizabrehem.cz a na Facebooku akce.