Čtyři živly – vzduch, oheň, země a voda – se v příběhu vydají na pravidelnou inspekci na zemi. Voda, které lidé říkají Dešťová víla, jde převlečena krajem za chudou ženu. Pozná, že lidé myslí především na peníze.

Příkladem je sedlák Lakota, jehož syn Ondra miluje chudou Květušku. Sedlák však lásce svého syna nepřeje. Když se živly vrátí, žádají Slunce o přísné potrestání lidí. Dešťová víla však nechce být na lidi tak přísná jako její kolegové. Proto se nabídne, že je potrestá jen ona sama: vezme jim déšť. Kraj sužuje sucho, čehož využije lakomý sedlák. Ondra dostane Květušku za ženu, pokud zařídí, aby začalo pršet.

„Zábřežská premiéra se koná ve čtvrtek 25. února v 16 hodin za účasti režiséra Milana Cieslara, kameramana Karla Fairaisla a představitele hlavní role Jakuba Gottwalda,“ pozval na projekci vedoucí kina Milan Uhl.

Po promítání filmu bude následovat beseda s jeho tvůrci a vyhlášení výtvarné soutěže Jak si představuji dešťovou vílu. Odborná porota bude vybírat z téměř 450 obrázků, které do kina zaslali zejména žáci z mateřských a základních škol.

Kdo nestihne navštívit premiérové představení, bude mít možnost novou pohádku v Zábřehu zhlédnout ještě 25. února v 19 hodin a poté od pátku 26. do neděle 28. února v 17 hodin.