VYBRAT REGION
Zavřít mapu

VIDEO: Jak se v Hradčanech vyhlašovalo krajské kolo soutěže Vesnice roku

Hradčany – Autobusová zastávka vyzdobená květinami, uklizené chodníky a posečená tráva. U vstupu do centra dění velký transparent s nápisem Vítáme Vás v Hradčanech! Koláčky a slivovice. Letošní vítěz krajské soutěže Vesnice roku ví, jak udělat na hosty dojem. Příjemnou atmosféru oslav podtrhla ještě více projížďka v kočáře.

27.7.2013
SDÍLEJ:

Vyhlášení výsledků krajského kola soutěže Vesnice roku v HradčanechFoto: DENÍK/Petra Poláková-Uvírová a Tomáš Krejčiřík

Páteční dopoledne bylo pro obyvatele Hradčan v mnoha směrech výjimečné. Za přítomnosti zástupců kraje a ministerstev, ale také hostů z „konkurenčních" obcí, obdržel starosta Ondrej Koliba zlatou stuhu – nejvyšší ocenění v krajském kole soutěže Vesnice roku.Vyhlášení výsledků krajského kola soutěže Vesnice roku v Hradčanech

Slavnostní předávání cen se uskutečnilo v příjemném prostředí areálu Výletiště. V bohatém programu se vystřídala řada vystoupení – od pěveckého sboru přes soubor Veselé opičky až po místního harmonikáře Jaroslava Školouda, který zahrál jeden ze svých humorných kupletů.

Pospolitost a radost

Do krajského kola soutěže Vesnice roku se letos přihlásilo devatenáct obcí. Hodnotitelská komise ale neměla lehké rozhodování.

„V Hradčanech ukázali, že si tady dokážou život užít, ta pospolitost a radost ze společných aktivit z nich úplně vyzařovala," řekl jeden z členů komise, starosta Radslavic Stanislav Jemelík. Právě jeho obec se stala loni vítězem soutěže.

„Jsou tu lidé, ochotní něco udělat pro svou obec. V konečném hodnocení rozhodují maličkosti a to, co vás chytí za srdíčko. V Hradčanech se člověk zkrátka cítí dobře," doplnil také starosta Tučína Jiří Řezníček, který zastupuje Spolek pro obnovu venkova a je i členem celostátní hodnotitelské komise.

Dobré sousedské vztahy

Starostové se většinou shodli na tom, že není nad dobré sousedské vztahy.

„Sedíte na pavlovických židlích a ještě jsem zapomněl na podium, to nám také zapůjčili," pochvaloval si dobrou spolupráci s nedalekými Pavlovicemi u Přerova hradčanský starosta Ondrej Koliba.Vyhlášení výsledků krajského kola soutěže Vesnice roku v Hradčanech

Úspěšné obce

Letošní soutěž Vesnice roku splnila očekávání olomouckého hejtmana Jiřího Rozbořila (ČSSD), který předával zlatou stuhu vítězi.

„Je vidět, že se starostové o své obce starají, dobře tu fungují spolky i kultura," řekl s tím, že kraj letos vyčlenil na odměnu pro vítěze celkovou částku 500 tisíc korun.

Z úspěchu se radovaly i další vesnice – druhé místo si připsal Rapotín, na třetím skončila Hrabová (obě ze Šumperska). Bílá stuha za činnost mládeže putuje do Bohdíkova na Šumpersku, oranžová za spolupráci obce a zemědělského subjektu do Babic na Olomoucku.

Zelenou stuhou za péči o zeleň a životní prostředí se může pyšnit Nová Hradečná a modrou za společenský život získal Hněvotín. Diplom za péči o květinovou výzdobu – Fulínovu cenu – získala obec Mořice na Prostějovsku.

Starosta Rapotína například překvapil tím, že část stotisícové odměny za druhé místo obec pošle do Čech, které postihly povodně. „Máme asi dvacet spolků, takže bude porada, která rozhodne, jak nasměrujeme ten zbytek peněz," konstatoval.

Na Přerovsko putovaly i další ceny – Troubky získaly diplom za vzorné vedení knihovny, Křtomil Za zapojení dětí do života obce a úpravu veřejného prostranství. Černotín na Hranicku pak Cenu naděje pro živý venkov.

„V posledních letech jsme v naší obci udělali opravdu hodně. Máme novou kanalizaci i rozvod plynu. Zbudovali jsme například alej, háj a na pěti parcelách teď stojí nedávno postavené rodinné domy. Za posledních pět se nám dokonce zvýšil počet obyvatel o čtyřicet, což také není samozřejmostí," zhodnotil starosta Černotína Jiří Andrýs.

Starosta Hradčan: Za výhru opravíme Výletiště

Spokojeností v těchto dnech září starosta obec Hradčany Ondrej Koliba. Ta totiž získala v krajském kole soutěže Vesnice roku vítěznou zlatou stuhu.Starosta obce Hradčany Ondrej Koliba

Starostou je „teprve" v prvním volebním období. O soutěži se dozvěděl od bývalé starostky. „První přihlášku do soutěže zaslala současná místostarostka Martina Žákovská. Už tehdy jsme získali třetí místo. Následující rok jsme pak obdrželi modrou stuhu za společenský život. V letošním roce to vyvrcholilo vítězstvím a zlatou stuhou, o kterou se zasloužili hlavně naši občané, kteří předvedli perfektní soudržnost," řekl starosta.

Právě členům obecních spolků svěřil prezentaci vesnice. „Vůbec jsem tehdy jsem nevěděl, co se bude dít. Komisi jsem na její návštěvě řekl, že vlastně vůbec netuším, co mají připraveno. Jen jsem představil obec a pak jsem byl jen mile překvapen, co všechno spolky přichystaly," dodává.

Komise v Hradčanech strávila hodinu a půl. „Každý spolek měl na prezentaci jen pár minut, což je hodně krátká doba. V celostátním kole budeme mít čtyři hodiny, takže se na něj hodně těšíme," vysvětluje.

V obci působí čtyři spolky. Nejstarším z nich je místní sdružení dobrovolných hasičů. „V něm je dobrá parta kluků, která je v případě, že je potřeba, velmi ochotná podat ruku k dílu. Sportovní klub pak vznikl v roce 1996 a působí v něm oddíl malé kopané, stolních tenistů a šachistů. Dále zde máme zahrádkáře, kteří v posledních šesti letech zažívají velký rozkvět. Pod nimi loni vznikl i dětský klub Veselé opičky, který se věnuje už okolo osmnácti dětem," jmenuje.

Čtvrtým spolkem v obci je Centrum pro rodinu Ráj v Pavlovicích, jehož zakladatelé pocházejí z Hradčan.

Za vítězství v soutěži obdrží obec částku sto tisíc korun. „Rádi bychom opravili na Výletišti střechu a podhledy provozní budovy a potřebujeme vyměnit dětské prvky, na které už máme zpracovaný projekt. Rovněž zde chceme postavit i menší kryté posezení," uzavřel.

Autor: Petra Poláková-Uvírová, Tomáš Krejčiřík

27.7.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Zákaznický servis - Zákaznický servis Pracovníci v zákaznických 15 000 Kč

Pracovníci v zákaznických kontaktních centrech Specialista inkasa pohledávek. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 22000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: AKTUALIZACE 10.8.2018 !!!, První kontakt telefonický nebo písemný!, , JEDNÁ SE O PRÁCI:, - v hlavním pracovním poměru na plný pracovní úvazek (částečný pracovní úvazek je možný po individuální dohodě), , UVÍTÁME:, - středoškolské vzdělání nebo odborné vyučení s maturitou, - velmi dobré komunikační a přesvědčovací schopnosti, - uživatelskou znalost PC (Windows, Word, Excel) a internetu (e-maily, web atd.), - chuť pracovat, časovou flexibilitu, - spolehlivost, , KAŽDÝ DEN BUDETE:, - komunikovat s lidmi po telefonu , - vykonávat administrativní práce spojené s inkasem pohledávek, , -CO VÁM NABÍZÍME: , - platové podmínky odpovídající pracovním výkonům , - práci v mladém a dynamickém kolektivu , - zaměstnanecké benefity (Cafeterie /káva, čaj i voda na pracovišti zdarma/, stravenky, výuka anglického jazyka, ovocné dny, poukazy na fitness a relaxaci) , - odborné zaškolení i další vzdělávání , - místo výkonu práce: Jeseník , - nástup možný ihned , , Zájemci se mohou hlásit:, - v případě Vašeho zájmu o zařazení do výběrového řízení na danou pozici, nám zašlete motivační dopis s CV a tel. spojením na e-mail: veronika.adamkova@mbaf.cz, - telefonicky na 734 499 715, , Poskytnutím osobních údajů uvedených v zaslaných materiálech naší společnosti dáváte souhlas k jejich zpracování a uchování v databázi, a to na dobu do odvolání Vašeho souhlasu, za účelem získání zaměstnání pro Vaši osobu. Současně tím potvrzujete, že osobní údaje uvedené v zaslaných materiálech jsou pravdivé a úplné.. Pracoviště: M.b.a. finance s.r.o. - pobočka jeseník, Masarykovo nám., č.p. 1346, 790 01 Jeseník 1. Informace: Veronika Adámková, +420 734 499 715.

Gastronomie - Gastronomie Kuchař/pizzař 18 000 Kč

Kuchaři (kromě šéfkuchařů) Kuchař/ka. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 18000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: AKTUALIZACE 10.8.2018 !!!, První kontakt osobní!, , Zaměstnavatel požaduje, - praxe min. 1 rok podmínkou , - spolehlivost, samostatnost, zodpovědnost, , Nástup možný IHNED, Místo výkonu práce: - Bowling Centrum Jeseník, Sadová č.p. 908/4a, 790 01 Jeseník 1, , Zájemci se mohou hlásit:, - osobně v pracovní dny od pondělí do pátku, vždy od 8:00 -12:00, na provozovně zaměstnavatele., - telefonicky na tel. čísle: 602 648 844. Pracoviště: Mance consulting s.r.o. - bowling centrum jeseník., Sadová, č.p. 908, 790 01 Jeseník 1. Informace: Ivan Kratochvíl, +420 602 648 844.

Výroba - Výroba Seřizovači 28 000 Kč

Seřizovači a obsluha číslicově řízených strojů Obsluha ohraňovacích lisů a tabulových nůžek. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 28000 kč, mzda max. 32000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: AKTUALIZACE 10.8.2018 !!!, Nástup možný IHNED, Úřední den pro uchazeče o volné pracovní pozice je vždy v pondělí od 10,00 hod do 11,00 hod., Můžete volat i v pracovní dny vedoucímu výroby: p. Milan Jurčák tel.603958397. Pracoviště: Česko-slezská výrobní, a.s., Nerudova, č.p. 438, 793 76 Zlaté Hory v Jeseníkách. Informace: Šárka Jasanová, +420 584 487 406.

Administrativa - Administrativa Administrativní pracovník 24 000 Kč

Specialisté analytici, metodici v oblasti politiky firem a veřejné správy Koordinátor zahraničního obchodu. Požadované vzdělání: úsv. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 24000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: AKTUALIZACE 10.8.2018 !!!, První kontakt písemný!!!, , Požadavky zaměstnavatele:, - Aktivní anglický jazyk, komunikace se zákazníky - zákaznický servis, , Zaměstnavatel nabízí: Stravování, , Zájemci se mohou hlásit: , - písemně na e-mail: robotkova@plastkon.cz. Pracoviště: Plastkon product s.r.o., Hlavní, č.p. 147, 790 84 Mikulovice u Jeseníku 1. Informace: Martina Robotková, +420 584 487 138.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Autobusové nádraží v Mohelnici 13. srpna 2018.
16

Stavba nového nádraží v Mohelnici se trochu opožďuje. Podívejte se

Jaroslav Lieskovan - jeden ze čtyř padlých českých vojáků, které v roce 2014 zabil sebevražedný útočník v Afghánistánu
1 8

Místo úcty vytahovali špínu, vzpomíná matka padlého z Afghánistánu

Požár v Kutné Hoře a veřejné záchodky místo hudby pro Třebíč: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pondělí 13. srpna 2018.

Opilý šofér audi v Šumperku skácel plot

K nehodě v ulici K. H. Máchy v Šumperku vyjížděli policisté v neděli 12. srpna před šestou hodinou ráno.

Vedro, dřina a pot. V Jeseníkách běhali do vrchu

V atypických vedrech proběhl první srpnový víkend Jesenický dvojzávod v běhu do vrchu.

Pod Ramzovou zemřel motorkář

Tragická nehoda se stala v sobotu 11. srpna krátce před osmou hodinou večer na silnici mezi Ramzovou a Ostružnou.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT