Nejmladší syn knížete Hanse Adama II. se narodil 15. března 1972 ve švýcarském Sankt Gallenu. Významně se podílel na správě rodových firem i památek coby předseda dozorčí rady Liechtenstein Group AG, a také jako člen představenstva Group Holding AG.

hrad Šternberk
Ve sporu o majetek Lichtenštejnů se vyčká na Ústavní soud

„Jeho smrt přinesla bolest všem, kdo ho znali, a zanechala je v myšlenkách a modlitbách směřujících k vdově Marii, princezně z Lichtenštejna, a třem dětem Moritzovi, Georgině a Benediktovi,“ sdělil Michal Růžička, mluvčí Nadace knížete z Lichtenštejna a knížecí rodiny v České republice.

Hrad ve Šternberku
Lichtenštejnové usilují o hrad Šternberk, zámek v Losinách a řadu polností

Letos  25. května zavítali příslušníci knížecího rodu Lichtenštejnů do Krnova a Opavy. Nad Krnovem se tyčí Lichtenštejnská rozhledna a rodu Lichtenštejnů historicky přísluší dědičný titul vévoda opavský a krnovský. Působili v tomto regionu čtyři století. Město Krnov patřilo rodu Lichtenštejnů od roku 1622. Loveckou trubku neboli lesní roh z městského znaku Krnova najdeme dodnes ve státním znaku Lichtenštejnska.

Do Krnova zavítala delegace Lichtenštejnska. Byli v ní představitelé knížecího rodu, dva princové a tři princezny. Lichtenštejni na Opavsku a Krnovsku působili čtyři století. 25. května 2023
Tři princezny a dva princové. Krnov navštívila knížata z Lichtenštejna

Lichtenštejnové patří k nejstarším šlechtickým rodinám ve střední Evropě. Nepřetržitá linie jejich předků započala Jindřichem I., který od krále Přemysla Otakara II. za věrnost v boji získal v polovině 13. století panství okolo Mikulova a rod se trvale usadil na Moravě a ve Slezsku.

Pro lichtenštejnskou knížecí rodinu jde během posledních dvou let už o druhou bolestnou ztrátu. V srpnu 2021 zemřela v jednaosmdesáti letech kněžna Marie, manželka knížete Hanse Adama II. a matka prince Constantina.