Na webu Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje záchranáři uvedli, že nejprve vyjížděla zdravotnická posádka ke dvaapadesátileté ženě v lyžařském areálu Kopřivná na Bruntálsku.

„Po střetu s dalším lyžařem utrpěla poranění v oblasti hrudníku a zad. Na základě zjištěných zranění byla pacientka indikována k šetrnému transportu do traumatologického centra,“ popsal mluvčí záchranářů Lukáš Humpl. 

Ski centrum Oaza v Loučné nad Desnou, 20. ledna 2024
Malá střediska v Jeseníkách: permanentka za polovic a pohodová lyžovačka

Ostravský vrtulník Lékařské záchranné služby ale mezitím vzlétl k jiné pacientce do Beskyd. O zásah proto byla požádána posádka Lékařská záchranná služba Olomouc, která se postarala o přepravu ženy do Fakultní nemocnice Ostrava,“ zmínil. 

Převoz na urgentní příjem

Vrtulník z ostravské základny letěl k pádu snowboardistky na sjezdovce v beskydském areálu Bílá. „Patnáctiletá dívka jevila známky otřesu mozku. Ve spolupráci s horskou službou jí byla poskytnuta přednemocniční neodkladná péče, byla zajištěna krčním límcem a uložena do vakuové matrace. Poté ji letečtí záchranáři přepravili na urgentní příjem Fakultní nemocnice Ostrava,“ dodal Huml. 

Posádky moravskoslezských záchranářů podle jeho slovo během uplynulého týdne zasahovaly u zraněných lyžařů a snowboardistů opakovaně.