„Od konce listopadu do začátku ledna měl fyzicky napadnout ve Zlatých Horách celkem čtyři muže. Lékařské ošetření ale nevyhledal ani jeden,“ uvedla mluvčí jesenické policie Tereza Neubaerová.

První incident se stal loni 26. listopadu před zlatohorskou prodejnou potravin. Mladík chytil devětapadesátiletého muže za krk, stáhl ho na zem a začal do něj kopat. O měsíc později mladý násilník napadl na ulici šestačtyřicetiletého muže, nechal na něj nejdříve zaútočit svého psa.

„Napadenému pak podrazil nohy a shodil ho na zem. Podezřelý se muže snažil kopat do těla, ale ten ho chytil za nohy a tím bránil útoku. Když na místo incidentu přišel pětapadesátiletý muž a zeptal se mladíka, co dělá, dal mladý agresor povel svému psovi: ber si ho,“ popsala mluvčí policie.

Rozdivočelý pes poslechl povel svého majitele, muži se zakousl do vesty na zádech a svalil ho na zem. Mladík pak ležícímu uštědřil několik kopanců do obličeje.

Stejný scénář mělo i napadení čtyřiapadesátiletého muže, které se odehrálo první lednový den. Mladík muže bil a povalil ho na zem, nakonec na něj rovněž poštval německého ovčáka. Před kousanci do rukou muže uchránilo oblečení. Všichni napadení muži vyčíslili škodu na potrhaném a rozkousaném oblečení zhruba na 600 korun.