„Po poměrně krátké komunikaci, kdy si žena k podvodníkovi vybudovala citový vztah, jí napsal, že v Sýrii přišel k nějakému zlatu, k zlatým cihlám, které by jí rád zaslal, aby si je po jeho návratu z mise mohli společně užít. Následně ženu instruoval, aby komunikovala s přepravní společností a té uhradila platbu za přepravu a pojištění balíčku, což žena učinila,“ popsala mluvčí policie jiřina Vybíhalová.

Objevil se ale háček. Zásilku údajně zadrželi turečtí celníci a žena obdržela další e-mail, aby uhradila celní poplatky. Když na tento pokyn odmítla reagovat, podvodník se nevzdal a na své si přišel jiným způsobem.

Peníze posílala dál 

„Požádal oznamovatelku, aby mu v této situaci opětovně pomohla a poslala mu peníze, aby si mohl vyřídit dovolenou a do Turecka si pro zlato sám zaletět. I v tomto případě mu poškozená vyhověla,“ doplnila mluvčí policie.

Tím ale celá anabáze neskončila. Podvodník se nezdráhal požadovat zaslání dalších peněz, a to na právníka, protože měl být v Turecku zadržen, neboť u sebe neměl potřebné osobní doklady ani doklad k nabytému zlatu.

Když ale žena obdržela další žádost o zaslání peněz, uvědomila si, že se zřejmě stala obětí podvodníka a její další kroky vedly na policejní stanici.