Ten rozbil boční okénko a ukradl batoh s celým obsahem a dámskou kabelku. „Poškození přišli o osobní doklady a peníze, ale také o oděvní svršky, platební kartu, mobilní telefon a další věci osobní potřeby. Celkovou škodu vyčíslili na patnáct tisíc korun," informovala policejní mluvčí Irena Urbánková.

Policisté případ vyšetřují pro přečiny krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Pokud pachatele dopadnou, hrozí mu až dva roky za mřížemi.

Policisté opětovně vyzývají motoristy, aby nedávali zlodějům šanci a v odstavených vozech nenechávali odložené věci, zejména batohy, kabelky, notebooky, mobilní telefony či fotoaparáty.

„Zlodějům nahrává lhostejnost, proto si na parkovištích všímejte osob, které se pohybují mezi zaparkovanými vozidly. Pachatele může nalákat i zdánlivě bezcenná věc. Někdy stačí opravdu jen chvilka a odložené věci rychle změní majitele. Pamatujte, že auto opravdu není trezor," vyzývá motoristy před nadcházející letní sezonou policejní mluvčí.