Hlídka z obvodního oddělení v Jeseníku při kontrole dokladů zaregistrovala, že řidič vozidla se prokazuje poněkud zvláštním oprávněním k řízení. Ochránci zákona proto požádali o spolupráci Inspektorát cizinecké policie se sídlem v nedaleké Žulové.

„Specialista, který provedl odborné posouzení dokladu z hlediska jeho pravosti, platnosti a možného pozměnění, vyhodnotil, že se jedná o smyšlený řidičský průkaz neopravňující k řízení motorového vozidla v České republice,“ uvedla mluvčí cizinecké policie Daniela Vlčková.

Policisté inspektorátu mladému cizinci doklad odebrali a uložili mu dvoutisícovou pokutu.

Dalšího muže, který neměl v pořádku doklady pro pobyt na území Česka,u zadrželi policisté v Šumperku.

„Cizinec na sebe upozornil sám, když nedaleko sídla Dopravního inspektorátu v pozdních hodinách hlasitě túroval svůj vůz. Policisté jej legitimovali s tím, že ruší noční klid. Muž předložil ukrajinský cestovní pas. Konzultací s dozorčím Inspektorátu cizinecké policie Žulová zjistili, že muž je na našem území neoprávněně,“ popsala případ Vlčková.

Hlídka proto hříšníka předala cizinecké policii. Z dokladu cizince bylo patrné, že doba platnosti povoleného pobytu uplynula v prosinci 2009.

Policisté čtyřiadvacetiletého cizince vyhostili z území České republiky na dobu jednoho roku. Do doby realizace vyhoštění jej umístili do zařízení pro zajištění cizinců v Poštorné na Břeclavsku.