Přečinu nebezpečného vyhrožování a porušování domovní svobody se přitom mladík dopustil již loni v říjnu a vazební věznici opustil teprve začátkem ledna. Ve výhrůžkách a násilí vůči své matce, sestře, sousedům i dalším lidem ale muž nadále pokračoval.

„Několik dní poté, kdy se muž na začátku ledna vrátil z vazební věznice, přišel do bytu své pětačtyřicetileté matky, kterou opakovaně slovně urážel, fyzicky napadal a vyhrožoval jí zabitím. Žena syna ve svém bytě strpěla jen z obav o svůj a dceřin život. Teroru mladík zanechal až v momentě, kdy mu matka slíbila, že nezavolá policii,“ uvedla mluvčí jesenické policie Tereza Neubauerová.

O týden později mladík začal nadávat před prodejnou potravin nezletilému chlapci, po kterém chtěl cigarety. Chlapec na oslovení nereagoval a začal utíkat, násilník ho začal honit. Hoch, který byl rychlejší, doma zalarmoval rodiče.

„Pachatel pak napadl chlapcova otce, povalil ho na zem a začal mu vyhrožovat. Policisté násilníka zadrželi, dechová zkouška u něj ukázala více jak čtyři promile alkoholu,“ dodala mluvčí policie.

Chování agresora vyvrcholilo 10. února, kdy se opět dobýval do bytu své matky. Policisté muže umístili nejdříve v cele na obvodním oddělení, odkud putoval zpět do vazby.