Obětí přepadení se stal 3. dubna v Zábřeze sedmnáctiletý mladík, který mezi třetí a čtvrtou hodinou ranní procházel Sady Jiřího Wolkera. Mladíka oslovila žena, pravděpodobně Romka, doprovázená mužem.

„Neznámá pachatelka pod pohrůžkou bezprostředního násilí požadovala vydání osobních věcí po sedmnáctiletém mladíkovi. Nejprve po něm chtěla jeho bundu. Doslova uvedla, že pokud ji nevydá, dostane do držky a zavolá na něj kámoše. Kdy mladík odmítl, udeřila ho útočnice dlaní do obličeje a kopla do nohy. Nato se dožadovala vydání jeho mobilního telefonu,“ popsal incident mluvčí šumperské policie Miloslav Svatoň.

Drsná lupička na mladíka zapůsobila, takže mladík v obavě z dalšího násilí vytáhl z kapsy mobil a peněženku. S věcmi v hodnotě kolem 1600 korun pachatelé utekli.

Podle popisu pachatelů se jednalo o ženu ve věku asi 20 let, 170 centimetrů vysokou, štíhlé postavy, snědé pleti, černé vlasy pod ramena, svázané do culíku. V uších měla velké kruhové náušnice z bílého kovu. V pravé nosní dírce a v dolním rtu měla piersing. Na sobě měla bundu v barevné kombinaci světle a tmavě modré barvy, modré rifle a kozačky černé barvy. Nesla béžovou kabelku.

Muž byl přibližně ve stejném věku, vyšší postavy. Na sobě měl žlutobílou kšiltovku, hnědou mikinu, riflové tříčtvrteční kalhoty a červené „skejtové“ boty.

Již o den dříve policisté začali pátrat po lupičce, která napadla řidiče linkového autobusu v Bušíně. Žena se pokusila řidiči odcizit tržbu, přičemž ho zranila (podrobnosti ZDE).

Také v tomto případě se policistům podařilo sestavit portrét pachatelky.

Nyní hledají ženu ve věku kolem třiceti let, vysoké 160 centimetrů, světlé pleti. Žena má rovné kaštanové vlasy po ramena střižené na ofinu. Oblečena byla do zimní prošívané bundy kávové barvy, modrých riflí.

„Policie České republiky Šumperk žádá občany, kteří mohou přispět ke zjištění totožnosti žen a muže, který byl v prvním případě spolupachatelem, případně by mohli podat jakékoli svědectví k tomuto loupežnému přepadení, aby kontaktovali Policii České republiky nejbližším obvodní oddělení nebo operační středisko policie na telefonu 974/779 102. Zanechat je možné také vzkaz na anonymní lince 974/779 333 nebo použít bezplatnou linku 158,“ vyzval mluvčí šumperské policie Miloslav Svatoň.