Důchodce vinu nepopírá. Hájí se tím, že v době činu byl ve špatném psychickém stavu.

Událost se odehrála někdy na konci dubna 2008. Důchodce má trvalé bydliště na jihu Čech, v té době ale u své dcery na Šumpersku asi půl roku bydlel. Přespával v pokoji spolu s dítětem.

Podle žaloby měl důchodce děvče nejprve osahávat na hrudi a na přirození a poté vykonat soulož. Děvče v důsledku toho utrpělo posttraumatickou poruchu. Obviněnému za znásilnění a soulož mezi příbuznými hrozí až dvanáct let vězení.

Obžalovaný dnes využil možnosti nevypovídat a odkázal soud na to, co uvedl dříve. Totiž, že toho dne s děvčetem asi půl hodiny mluvil o sexuální výchově, kterou se bude ve škole učit. Během rozhovoru dívku objal a podle svých slov jí dal „maminkovskou pusu“. Penzista připustil, že se vzrušil a dívky dotýkal. Odmítl ale, že by soulož dokonal.

Soud má nyní k dispozici dva posudky. Podle prvního byl obžalovaný duševně v pořádku, druhý ale uvádí, že jeho rozpoznávací schopnost byla minimální. Soud proto nechal vypracovat třetí posudek. Rozsudek by zřejmě měl padnout až v příštích měsících.